Dziś: | Wydanie z 9 listopada 2010 Aktualny nr: 811

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Odszedł Tadeusz Polowczyk
W sobotę zmarł Tadeusz Polowczyk, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy i kandydat do sejmiku wojewódzkiego. Piszemy o Nim na stronie 3.
Żonie i Dzieciom pana Tadeusza Polowczyka składamy wyrazy głębokiego współczucia.

redakcja Rzeczy Krotoszyńskiej

[wiecej]

Opieka pomaga, a ludzie narzekają?
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krotoszynie z założenia powinien pomagać osobom w trudnej sytuacji materialnej, niezdolnym do samodzielnego działania, i taką politykę realizuje, ale musi się też trzymać zasad prawnych, co nie wszyscy rozumieją.
[wiecej]

Żyjemy z przetargów
Krotoszyńska firma Gembiak i Mikstacki buduje drogi. Wydawałoby się, że głównie w Krotoszynie, ale nic bardziej mylnego – większość robót wykonuje na Dolnym Śląsku. – W 99,9 procentach żyjemy z przetargów – mówi Wiesław Gembiak, właściciel przedsiębiorstwa.
[wiecej]

Co się dzieje w Mahle?
Ten zakład zawsze robił wrażenie jednostki niezależnej i stojącej ponad wszystkimi.
[wiecej]

Łazić, żeby pomyśleć
Królewskie Towarzystwo Łajzów Górskich z Krotoszyna, które w tym roku skończyło 20 lat, ma swój hymn i logo. Ma także niepodważalne osiągnięcia w turystyce. Ale największym sukcesem jest zaszczepienie młodym ludziom miłości do wędrowania po szlakach.
[wiecej]