Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
  
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Odpowie za śmierć na zlocie
Na 12 lat do więzienia może pójść 27-letni motocyklista, który po pijanemu spowodował w Krotoszynie pod koniec sierpnia śmiertelny wypadek.
[wiecej]

Dino zatrudni 200 osób
Spółka Dino kupiła od gminy Krotoszyn prawie 13,5 hektara gruntów położonych przy ul. Ostrowskiej. Przedsiębiorstwo zainwestuje 50 mln zł i da pracę 200 osobom. Przetarg na sprzedaż terenów inwestycyjnych zorganizowała Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park.
[wiecej]

Opóźnienia na kolei
Od pewnego czasu punktualnie kursy pociągów na trasie z Krotoszyna do Ostrowa i Leszna są prawdziwą rzadkością, a kolej państwowa nie kwapi się do wyjaśnienia sytuacji.
[wiecej]

Ciepłownia sprzedana firmie Dalkia
Krotoszyński Zakład Energetyki Cieplnej za 7 milionów złotych kupiła spółka Dalkia Poznań, która jest częścią potężnego francuskiego koncernu. Nowy właściciel zobowiązał się zainwestować w sieć ciepłowniczą 5 mln zł w ciągu najbliższych pięciu lat. Jaki będzie los pracowników zakładu? Czy wzrosną ceny za ciepło dostarczane przez ZEC do naszych domów?
[wiecej]

Drogi za 6 milionów
Przebudowa ciągu ulic powiatowych w Krotoszynie (Wiejskiej, Ściegiennego i Szosy Benickiej) przy wsparciu środków unijnych została zakończona. Mieszkańcy mogą wreszcie jeździć równą jezdnią i chodzić prostymi chodnikami.
[wiecej]

PiS przedstawiło swoich kandydatów
W minioną sobotę Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoich kandydatów do samorządów gmin i powiatu.
[wiecej]

Kryształowa Gwiazda dla policjantki
Sierżant Paulina Błaszyk, dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie, otrzymała Kryształową Gwiazdę. Policjantka dwukrotnie w czasie tegorocznych wakacji ratowała życie ludzkie.
[wiecej]

100 mieszkań na Osadniczej
Jedną z koncepcji zagospodarowania terenu po dawnych zakładach mięsnych w Krotoszynie jest budowa mieszkań pod wynajem. Ma ich powstać około stu.
[wiecej]

Ja sobie radę dam…
Julian Jokś pełni nieprzerwanie funkcję burmistrza Krotoszyna od 1994 r. i nadal chce rządzić. Co zrobi, jeśli tegorocznych wyborów nie wygra? - Będę się starał znaleźć pracę. Spokojnie, ja sobie dam radę - odpowiada.
[wiecej]