Dziś: | Wydanie z 30 listopada 2010 Aktualny nr: 814

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Śnieżyca
Śnieg zaczął padać w poniedziałek rano. Pługi wyruszyły na drogi powiatu krotoszyńskiego, a mieszkańcy chwycili za łopaty, by odśnieżyć chodniki. To pierwszy atak zimy. Drogowcy zapewniają, że są gotowi do walki ze śniegiem i lodem.
[wiecej]

Przedwyborcze nastroje w Sulmierzycach
Czy druga tura wyborów również będzie należała do Piotra Kaszkowiaka z PO, który w pierwszej uzyskał najwięcej głosów spośród wszystkich kandydatów na burmistrza?
[wiecej]

Koalicja PSL – SIO w powiecie na mur beton
Starostą krotoszyńskim po raz trzeci zostanie Leszek Kulka, a przewodniczącym Rady Powiatu – Stanisław Szczotka. W samorządzie powiatowym powstanie nowa-stara koalicja PSL i SIO.

[wiecej]

Ponowna licytacja browaru
Teren po browarze w Krotoszynie kupi firma deweloperska Premium Office. Z nabycia działki zrezygnował biznesmen z Ostrowa, prowadzący duże interesy na rynku nieruchomości – Wiesław Prusiecki. Galeria handlowa w tym miejscu nie powstanie.

[wiecej]

Mądrość wyborców
Wyniki wyborów do Rady Miejskiej są zaskakujące. Wyraźnie wygrał obóz skupiony wokół Juliana Joksia, pogrążając przeciwników w dotkliwej klęsce.

[wiecej]

Smoszewski kurhan został naruszony
Nie trzy tysiące lat – jak pierwotnie myślano – lecz trzy i pół tysiąca liczy cmentarzysko z epoki brązu w Smoszewie. Kwaśna ziemia nie pozwoliła na zachowanie szczątków zmarłych, są za to inne ważne znaleziska.
[wiecej]

Palacze będą karani za łamanie zakazu
Ustawowy zakaz palenia w miejscach publicznych wszedł w życie 15 listopada i daje służbom porządkowym możliwość karania osób, które się do niego nie stosują. Czy policjanci i strażnicy miejscy będą dawali mandaty?
[wiecej]

W czym rzecz ?
Mieszkańcy naszego powiatu oczekują najbardziej, poprawy stanu dróg.

[wiecej]