Dziś: | Wydanie z 8 grudnia 2010 Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Śmiertelna czołówka
Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 36 - pomiędzy Lutogniewem a Kuklinowem. W sobotę nad ranem doszło do czołowego zderzenia busa z samochodem ciężarowym. 45-letni kierowca pierwszego pojazdu zginął na miejscu.
[wiecej]

Mieszkanie w płomieniach
W ubiegły czwartek po południu w budynku wielorodzinnym na ulicy Zdunowskiej w Krotoszynie wybuchł gaz. Kuchnia została doszczętnie zniszczona, uszkodzone są również inne pomieszczenia. Poszkodowanych przewieziono do szpitala.
[wiecej]

Stawiam na skuteczność, nie na etaty w urzędzie
Rozmowa z Mariuszem Dymarskim, wójtem gminy Rozdrażew.
[wiecej]

Komunikacja publiczna przegrywa z zimą
W błędzie jest ten, kto myśli, że przesiadając się z samochodu do komunikacji publicznej w czasie ostrej zimy, szybciej dotrze do wybranego celu. Intensywne opady śniegu, a zwłaszcza wyjątkowo niska temperatura paraliżują ruch pociągów i autobusów.
[wiecej]

Na wspólnym garnuszku w noclegowni
Pięć osób niemających dachu nad głową przebywa obecnie w krotoszyńskiej noclegowni. Są stali bywalcy, a także nowi lokatorzy. Strażnicy miejscy znaleźli niedawno dwóch bezdomnych w opuszczonym budynku blisko centrum Krotoszyna. Ci nie chcieli jednak przenieść się do noclegowni.
[wiecej]

Czy wszystko mają odśnieżać drogowcy?
Pierwszy atak zimy dał się we znaki nie tylko kierowcom i drogowcom, ale również właścicielom posesji, na których spoczywa obowiązek odśnieżania przydomowych chodników. Czy zawsze ten obowiązek leży po ich stronie?
[wiecej]

Opał coraz droższy
Każdej zimy opał drożeje o kilkadziesiąt złotych w stosunku do roku poprzedniego. Bogatsi o doświadczenia z zeszłego roku mieszkańcy naszego powiatu zaopatrzyli się w węgiel już latem.
[wiecej]

Wiejska firma z tradycjami
Mateusz Krystek prowadzi firmę ślusarsko- kowalską Krystek w Lutogniewie. Pałeczkę przejął po swoim nagle zmarłym ojcu i od 2003 roku sprawnie zarządza przedsiębiorstwem. Pomaga mu w tym rodzina, a szczególnie żona, Iwona.
[wiecej]

Zima wstrzymała prace na Grudzielskiego
Nie tylko niezaplanowane wcześniej prace odsuwają datę oddania do użytku zmodernizowanej ulicy Grudzielskiego w Krotoszynie. Przeszkodą jest też atak zimy. Starostwo poprosiło Urząd Wojewódzki o przedłużenie terminu zakończenia inwestycji.
[wiecej]

Ratajczak: zawinił poseł i plotki
Kandydat Platformy Obywatelskiej w wyborach na burmistrza Krotoszyna, Jarosław Ratajczak, uważa, że przegrał z Julianem Joksiem z PSL z trzech powodów: braku poparcia ze strony posła Macieja Orzechowskiego, plotkach rozsiewanych na jego temat i kampanii wyborczej w firmie Mahle.
[wiecej]

PO to nie prywatny interes Ratajczaka
Wybory samorządowe w Krotoszynie są już za nami. Mieszkańcy gminy wybrali radnych i burmistrza. Już po raz drugi okazało się, że kandydujący z listy Platformy Obywatelskiej, pan Jarosław Ratajczak, nie sprostał swojemu konkurentowi. Tuż po przegranych wyborach deklarował, że porażkę weźmie na siebie, jednak już tydzień później postanowił winić za nią innych. Zachowuje się zatem w sposób wysoce nieodpowiedzialny i nieelegancki. Mimo że ewentualna klęska jest zawsze wpisana w działanie każdego polityka, nie umie się do niej uczciwie przyznać.
[wiecej]

Holender w Dusznej Górce
Działa na naszym terenie prawie od pięciu lat, a tylko nieliczni wiedzą, kim jest i czym się zajmuje. Onno de Jong to Holender urodzony w Amsterdamie 1945 roku.
[wiecej]