Dziś: | Wydanie z 14 grudnia 2010 Aktualny nr: 816

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Krwisty Kebab
Kara nawet dożywotniego więzienia grozi 40-letniemu obywatelowi Turcji, który ugodził nożem 27-letniego krotoszynianina. Do zdarzenia doszło w barze koło ronda przy ul. Koźminskiej. Co takiego się stało, że pracownik rzucił się z nożem na klienta?
[wiecej]

Mahle tnie bony pracownicze
Zatrudniający ponad 2500 osób zakład Mahle nie zorganizował w tym roku imprezy mikołajkowej dla dzieci, a świąteczne bony dla pracowników mają być skromniejsze. Wielu zadaje sobie pytanie, skąd takie decyzje?
[wiecej]

W czym rzecz
W rocznicy grudnia ’81. Tę znamienną datę nasz tygodnik odnotowuje każdego roku.
[wiecej]

Przestój na Rolniczej
Na ulicy Rolniczej w Krotoszynie prace remontowe jezdni oraz chodnika zostały przerwane. Dla mieszkańców kilku domów na krańcu drogi oznacza to duże utrudnienia.
[wiecej]

Gwiazdor, czyli ciekawy biznes
Widok Mikołaja sprawia frajdę każdemu dziecku. Jednak zaraz rodzi się pytanie: Dlaczego kiedy w domu pojawia się Święty Mikołaj, jakimś dziwnym trafem znika tatuś? Można tego pytania uniknąć, oddając rolę w odpowiednie ręce.
[wiecej]

Skandalistka skazana
Na dwa lata i dwa miesiące więzienia skazał jeleniogórski Sąd Okręgowy Małgorzatę W., mieszkankę podkrotoszyńskiej wsi, która przez telefon i internet podając się za mężczyznę, rozkochała w sobie inną kobietę - doniosły Nowiny Jeleniogórskie
[wiecej]

Zgrzyt po ślubowaniu

Podczas piątkowej sesji Rady Miejskiej w Sulmierzycach doszło do zgrzytów doszło między ustępującym Idzim Kalinowskim a dyrektorką Sulmierzyckiego Domu Kultury, Agnieszką Kołodziejczyk-Ozgą.

[wiecej]

Wciąż nieprzejezdne
Choć ulice na krotoszyńskim Błoniu, zablokowane przez prace nad nowym rondem, miały być przejezdne już przed dwoma tygodniami, kierowcy do dzisiaj muszą korzystać z uciążliwych objazdów.
[wiecej]