Dziś: | Wydanie z 21 grudnia 2010 Aktualny nr: 817/818

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Benzyną rozpalał w piecu

Mieszkaniec Łagiewnik w gminie Kobylin spowodował pożar, gdy benzyną próbował rozpalić ogień w piecu. Z poparzeniami twarzy i rąk trafił do szpitala. Jego brat, gdy pożar już szalał w mieszkaniu, wyskoczył przez okno.


[wiecej]

Niedoszły gwałciciel złapany!
Policjanci z Krotoszyna zatrzymali 45–letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego, podejrzanego o próbę gwałtu na nastoletniej dziewczynie oraz rozbój. Na wniosek prokuratora sąd osadził mężczyznę w areszcie.
[wiecej]

Służba nie zna świąt
– Rodzinie przykro, ale taka nasza rola – mówi krotoszyński policjant. – Gdy na dworze pojawia się pierwsza gwiazdka, my przyjmujemy chorych pacjentów – informuje lekarka ze szpitala powiatowego. – Wybija północ, a my zamiast szampana i życzeń mamy akcje ratownicze – oznajmia strażak. Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju i rodzinnych spotkań, ale przedstawiciele niektórych zawodów muszą pracować.
[wiecej]

Kultowe zabawki
Dookoła wszystko się zmienia. W obliczu postępu cywilizacyjnego i technologicznego istnieją też rzeczy, które nie ulegają presji zmian i nowoczesności. Są to nasze wspomnienia.
[wiecej]

Na prezenty kupujemy drobiazgi
Grudzień to czas wielkich zysków dla sprzedawców, zarówno zajmujących się handlem internetowym, jak i prowadzących tradycyjne sklepy. Kupowanie gwiazdkowych prezentów trwa praktycznie do ostatniej chwili.
[wiecej]

Kurierzy nie nadążają
Trwa przedświąteczne szaleństwo zakupów w sieci. Firmy kurierskie zatrudniają okresowo nawet po kilkudziesięciu dodatkowych pracowników. Aby prezenty dla naszych bliskich dotarły na czas, trzeba pospieszyć się z zamówieniami.
[wiecej]

Dlaczego karp milicki jest wyjątkowy?
Marka karp milicki rozpoznawalna jest w całej Polsce. Wielu naszych Czytelników na świąteczne stoły stawia właśnie rybę pochodzącą z hodowli z tego rejonu, wyjątkowo smaczną.
[wiecej]

Gdzie warto wyjść?
Na temat gastronomicznej i rozrywkowej strony Krotoszyna można usłyszeć wiele. Przede wszystkim są to jednak narzekania typu nie ma gdzie wyjść. My uważamy, że jest w czym wybierać.
[wiecej]

Boją się kontrolować radę?
Wybór przewodniczącego komisji rewizyjnej był najtrudniejszą dotychczasową decyzją nowej rady. Z założenia szefem komisji rewizyjnej powinien zostać przedstawiciel opozycji, czyli w tym przypadku Platformy Obywatelskiej lub Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego. Dotychczasowi kandydaci odmówili, więc zaczął się bój...
[wiecej]

Kto zrobił ten błąd?
Mieszkańcy Krotoszyna cieszą się z nowego ronda na Błoniu. Z drugiej jednak strony śmieją się, bo na trzech zielonych tablicach informacyjnych jest błąd. Zamiast Janków Zal. napisano Janików Zal. Kto odpowiada za tę literówkę?
[wiecej]