Dziś: | Wydanie z 4 stycznia 2011 Aktualny nr: 819

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Zdziczałe psy w naszych lasach
Porzucane przez ludzi psy przystosowują się do życia w lasach. Żeby przeżyć, atakują leśne zwierzęta. Kilkukrotne przypadki spotkania człowieka ze zdziczałym psem na terenie powiatu krotoszyńskiego pokazały, że nie wahają się atakować ludzi. – Ostatnio ledwo udało mi się uciec przez psami w lesie na terenie Chachalni. (...) Nie wiem, co by się stało, gdybym nie uciekł (...) – wspomina Tomasz Wolniak, myśliwy z Koła Łowieckiego nr 3 Knieja w Krotoszynie.
[wiecej]

Nasze noworoczne postanowienia
Czy tym razem nasze postanowienia noworoczne przyniosą skutek? Czy uda się zmienić coś w naszym życiu na lepsze, wytrwać w obietnicach?
[wiecej]

Zaśnieżone strefy płatnego parkowania
Problem zbyt słabego odśnieżania dotyczy nie tylko ulic i przejść dla pieszych. Kierowcy napotykają na duże utrudnienia w strefach płatnego parkowania.
[wiecej]

Lodowisko na ulicach
Kłopoty z odśnieżaniem dotykają każdego. Dyskusja na ten temat wywiązała się nawet pomiędzy radnymi miejskimi. Czy znaleźli złoty środek na kłopoty?
[wiecej]

Internetowy pedofil oskarżony
Prokuratura Okręgowa z Ostrowa Wlkp. zakończyła śledztwo w sprawie internetowego pedofila. 30-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego, który nieletnim dziewczynkom pod groźbą szantażu kazał się rozbierać przed kamerą, może pójść za kratki nawet na 12 lat.
[wiecej]

Dyktat Funduszu – trudny rok dla szpitala
Rok 2011 może być dla szpitala powiatowego w Krotoszynie gorszy od poprzednich. Narodowy Fundusz Zdrowia odmówił zwiększenia puli pieniędzy na świadczenia zdrowotne. – To dyktat – mówi dyrektor SPZOZ, Paweł Jakubek. Mniejsza ilość środków skutkuje m.in. zwalnianiem pracowników.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w zabawach sylwestrowych.
[wiecej]