Dziś: | Wydanie z 11 stycznia 2011 Aktualny nr: 820

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Zapaśnicy ranni w wypadku
W nocy 5 stycznia pijany 19-latek za kierownicą volkswagena golfa wpadł w poślizg i uderzył w betonowy słup ogłoszeniowy i słupki odgradzające ulicę od chodnika. Autem jechały cztery osoby, oprócz kierowcy dwaj bracia Baranowie – zawodnicy klubu zapaśniczego Ceramik Krotoszyn. Jeden z nich z obrażeniami głowy, w stanie ciężkim, ale według lekarzy stabilnym, leży na oddziale intensywnej terapii. Drugi ma naderwany mięsień nogi i ma wyjść do domu jeszcze w tym tygodniu.
[wiecej]

60 tysięcy złotych!
Mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego zebrali w czasie niedzielnej kwesty i licytacji ok. 60 tys. zł. Pieniądze zasilą konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zakupi sprzęt medyczny dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.
[wiecej]

Studniówki czas zacząć!
Zgodnie z polską tradycją, na symboliczne sto dni przed maturą uczniowie techników i liceów organizują studniówki, co wiąże się z niemałymi wydatkami.
[wiecej]

Garby między Brzozą a Nowym Folwarkiem
Droga między Brzozą a Nowym Folwarkiem należy do najbardziej uciążliwych w powiecie krotoszyńskim. Pojawiły się na niej olbrzymie lodowe garby.
[wiecej]

Błąd w zapisie daty na mięśniaku?
Budynek obecnego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie powstał w 1850 r. Do części głównej w 1912 roku dobudowano kompleks usytuowany wzdłuż ul. Piastowskiej. Aby upamiętnić datę powstania dobudówki, na froncie gmachu umieszczono herb Krotoszyna oraz tablicę z datą zapisaną rzymskimi liczbami. Czy w zapisie tym popełniono błąd?
[wiecej]

Zamieszanie z VAT-em
W związku z wprowadzonymi z początkiem stycznia nowymi stawkami podatku VAT, właściciele punktów handlowych mieli i nadal mają problemy z przestawianiem kas fiskalnych. Z czego wynika to zamieszanie? Jak bardzo wzrost podatku odczują klienci?
[wiecej]

W Krepelu odrabiają straty
Czarny listopad 2008 roku jest już tylko niewielkim cieniem na wizerunku firmy, która dźwiga się i odrabia straty. Jak zapewnia dyrektor zakładu – powoli, ale systematycznie odbudowywany jest potencjał produkcyjny.
[wiecej]

W Smoszewie istniał ośrodek ochrony krwi niemieckiej
Trudno odpowiedzieć na pytanie, czym kierował się Heinrich Himmler, wydając rozkaz, by w Smoszewie utworzyć jeden z osławionych ośrodków Lebensborn? Projekt przewidywał budowę 500 domów, w których Niemki i kobiety o nordyckich cechach z krajów okupowanych zachodziłyby w ciążę z Niemcami i doczekiwały tu chwili rozwiązania.
[wiecej]

Psy luzem biegają, urzędnicy olewają?
Dzikie szczenięta wychowujące się w leśnej norze na terenie Chachalni, o których pisaliśmy w poprzednim wydaniu RK, zostały zabrane do schroniska. Pomoc okazał pracownik tej placówki. Urzędnicy zakończyli na obietnicach.
[wiecej]