Dziś: | Wydanie z 18 stycznia 2011 Aktualny nr: 821

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Deficyt szpitala rośnie
Strata finansowa szpitala w Krotoszynie wynosi prawie 3,5 mln zł. Deficytowe są wszystkie oddziały oprócz noworodkowego i dziecięcego. Dyr. Paweł Jakubek złożył wyjaśnienia przed Zarządem Powiatu. Starosta Leszek Kulka mówi, że potrzebny jest spokój, ale i szybki plan poprawy. Wiesław Popiołek obawia się, że jeśli strata nadal będzie lawinowo narastała, SPZOZ może stracić płynność finansową.
[wiecej]

Spalają plastiki pod osłoną nocy?
Mieszkańcy części Kobylina oskarżają sąsiadów o spalanie plastikowych odpadów w piecu. Wydobywający się z komina dym cuchnie i szkodzi zdrowiu. Posądzani o zatruwanie środowiska wszystkiemu zaprzeczają, a kontrola gminy i policji niczego nie wykryła.
[wiecej]

Zdunowianie podnoszą bunt
Krajowa ulica Wrocławska w Zdunach jest przekleństwem dla jej mieszkańców. Tragiczny stan nawierzchni, wąskie chodniki, sznury przejeżdżających tirów.
[wiecej]

Urodziła w samochodzie
8 stycznia ciężarna mieszkanka Grębowa poczuła, że zaczyna rodzić. Wezwana karetka nie dojechała, bo w drodze miała wypadek, a do szpitala było daleko...
[wiecej]

Internet na wsi wciąż powolny i drogi
Choć od kilku lat poprzez liczne kampanie społeczne namawia się mieszkańców wsi do korzystania z internetu, w praktyce medium to wciąż pozostaje dla nich luksusem. Prócz problemów z jakością połączenia, często muszą się liczyć z kosztami znacznie wyższymi niż ponoszone w mieście.
[wiecej]

Potrzebna pomoc dla chorego Gabrysia
Prawie dwuletni dziś Gabryś przyszedł na świat zupełnie zdrowy. Dziś ma trudności z chodzeniem, jedzeniem, widzeniem. Choć jest tak mały, przeżył już wiele ciężkich chwil.
[wiecej]

VAT - ciąg dalszy zamieszania
Z powodu niewystarczająco precyzyjnych zapisów ustawy o zmianie stawek podatku VAT niektórzy przedsiębiorcy i ich klienci oczekują na orzecznictwo fiskusa w sprawie prawidłowego naliczania stawek.
[wiecej]

Wywiad tygodnia
z Piotrem Kaszkowiakiem, burmistrzem Sulmierzyc.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tym, że stało się!
[wiecej]

Ryszard Gwalbert Misiek (1947–2010)
Zmarł nagle w sierpniu ubiegłego roku we Wrocławiu. Muzyk jazzowy, saksofonista, kompozytor.
[wiecej]