Dziś: | Wydanie z 25 stycznia 2011 Aktualny nr: 822

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Wioska odcięta od świata
Na skutek roztopów wieś Berdychów w gminie Kobylin była w poprzedni weekend odcięta od świata. Do miejscowości tej prowadzi jedyna droga, każdego roku kilkakrotnie zalewana. Zniszczony most, pod którym przepływa niewielka rzeczka, także się nie sprawdza. Na co mogą liczyć mieszkańcy Berdychowa?
[wiecej]

Ludzie nie mogą znaleźć pracy
Choć fala masowych zwolnień z zakładów pracy, jaka miała miejsce w naszym powiecie z chwilą nastania kryzysu gospodarczego, zdążyła się zatrzymać, wciąż brak widoków na znaczną poprawę na rynku zatrudnienia. Pracodawców skłonnych poszerzać swoją kadrę jest jak na lekarstwo, a na korytarzach PUP wciąż tłoczno od bezrobotnych.
[wiecej]

Na cmentarzu robi się tłoczno
Cmentarz komunalny na ul. Raszkowskiej w Krotoszynie powoli się zapełnia. Przypuszczalnie już za około dwóch lat zabraknie na nim miejsca na nowe pochówki. Czy wówczas czynny będzie już nowy cmentarz?
[wiecej]

Tutaj personel daje z siebie wszystko
Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i Zakład Opieki Paliatywnej w Krotoszynie obchodziły niedawno dziesięciolecie działalności. Pacjenci i ich rodziny mają jak najlepsze zdanie o obu placówkach medycznych z ul. Bolewskiego.
[wiecej]

Sąd Pracy do likwidacji
Najprawdopodobniej już od kwietnia wszelkie spory sądowe na linii pracownik – pracodawca będą rozstrzygane w Ostrowie Wlkp. To skutek decyzji Ministerstwa Sprawiedliwości, które likwiduje wydziały pracy sądów rejonowych.
[wiecej]

Policja walczy z palaczami
7 stycznia, w ramach akcji Fajka, krotoszyńscy policjanci sprawdzali przestrzeganie nowych przepisów o zakazie palenia papierosów.
[wiecej]

Bezradność fotoradarów
Od nowego roku strażnicy miejscy nie mogą łapać kierowców na przekraczaniu prędkości za pomocą przenośnych fotoradarów. Jest to efekt kolejnej luki prawnej po wprowadzeniu w życie nowego kodeksu wykroczeń. Ministerstwo Infrastruktury nie zdążyło przygotować rozporządzenia opisującego sposób oznaczania miejsc z kontrolą prędkości.
[wiecej]

Powstał klub opozycji
Pomysł utworzenia klubu Razem dla Gminy zrodził się po pierwszym w tej kadencji posiedzeniu Rady Gminy.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W powiedzeniu: punkt widzenia zależy do punktu siedzenia.
[wiecej]