Dziś: | Wydanie z 1 lutego 2011 Aktualny nr: 823

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Auto w rzece, kobieta nie żyje
64-letnia mieszkanka Kobylina zmarła w lodowatej wodzie po wypadku w Kuklinowie. Na moście jej auto wpadło w poślizg, przełamało barierkę i wylądowało w rzeczce Orli. Choć uwięzioną w tonącym samochodzie wyciągnęli dwaj przejeżdżający tamtędy mężczyźni, to nie udało się jej uratować. Ofiara wypadku była emerytowaną nauczycielką, w Kobylinie znaną i lubianą.
[wiecej]

Chleb uderza nas po kieszeni
Ceny pieczywa szaleją. Właściciele piekarni z naszego powiatu zgodnie zapewniają, że jest to spowodowane czynnikami, na które oni nie mają bezpośredniego wpływu. Słabe plony, podwyżka VAT, wyższe koszty produkcji, a także skoki cen mąki – to wszystko sprawia, że pieczywo jest coraz droższe.
[wiecej]

Buty badane... organoleptycznie
Gdy reklamacja zakupionego towaru nie uda się, nie poddawajmy się.
[wiecej]

Szpital dąży do komercjalizacji
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie zmierza w stronę komercjalizacji. O zaletach przekształcenia go w spółkę mówił podczas spotkania w starostwie dyrektor Paweł Jakubek. Radni jednak nie dowiedzieli się, jaka jest aktualna sytuacja finansowa szpitala. Nie poznali także możliwych rozwiązań.
[wiecej]

Na Wrocławskiej duża łata
Temat katastrofalnego stanu ulicy Wrocławskiej w Zdunach poruszyliśmy przed dwoma tygodniami. Kilka dni temu ekipa remontowa położyła na podziurawionej drodze szeroką łatę asfaltową o długości 60 metrów.
[wiecej]

Powrót taksówek
Od niedawna na jednej z niewielkich koźmińskich uliczek stoi tablica informacyjna z numerem telefonu dla zainteresowanych korzystaniem z usług taksówkarskich.
[wiecej]

Chlorownia potrzebna od zaraz
Wnioski o ujęcie w budżecie Krotoszyna pieniędzy na remont chlorowni basenu przy ul. Ogrodowskiego szefowie ośrodka sportu składają już od kilku lat. Jak do tej pory – bezskutecznie.
[wiecej]

Będzie więcej żłobków?
Dzięki ustawie sejmowej założycielami żłobków będą mogły być nie tylko samorządy, ale i osoby fizyczne oraz zakłady pracy.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w pieniądzach dla stowarzyszeń…
[wiecej]