Dziś: | Wydanie z 15 lutego 2011 Aktualny nr: 825

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Obwodnica po 2020
Obwodnica Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa rozpocznie się przed Bożacinem, ominie Krotoszyn od strony zachodniej, a zakończy za Cieszkowem. Trasa biegnąca poza centrami tych miejscowości zostanie wybudowana najwcześniej w latach 2020 – 2025.
[wiecej]

Pyłowy horror w pięciu scenach
Mieszkańcy zachodniej części Zdun już od ponad roku protestują przeciwko uciążliwej dla nich działalności firmy B-M z Kobylina, która na dawnym placu cukrowni prowadzi punkt skupu, przeładunku i sortowania węgla.
[wiecej]

Aresztowany Turek Nuri – jakim jest człowiekiem?
Wielu bywalcom klubu Tabakiera przy ul. Raszkowskiej w Krotoszynie pseudonim Nuri kojarzy się z życzliwym i uprzejmym Turkiem, kucharzem w tym lokalu. Feralne zdarzenie z 26 listopada 2010 roku, gdy Nuri zaatakował klienta nożem, kładzie się cieniem na jego wizerunku. Jak tamten dzień zapisał się w pamięci właścicieli lokalu? Co mówią o Nurim współpracownicy?
[wiecej]

Zadowoleni z rent, ale następcy nie dostali premii
We wrześniu 2010 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmowała wnioski o renty strukturalne. Wielu rolników podchodziło do tego z niemałą obawą. Czy warto było ubiegać się o pieniądze?
[wiecej]

Będzie boisko, będzie salka treningowa
Sulmierzyce przymierzają się do dużych inwestycji. Radni, pomimo różnic poglądów, solidarnie opowiadają się za rozwojem miasta. Czy w najbliższym czasie możliwa będzie budowa Orlika oraz salki treningowej?
[wiecej]

Przekażmy 1 procent naszym organizacjom
Trwające od stycznia coroczne rozliczenia podatników z Urzędem Skarbowym to również czas wzmożonej aktywności organizacji pozarządowych, ubiegających się o 1 proc. naszego podatku. Zachęcamy do ich wspierania, zwłaszcza że jest to bardzo proste.
[wiecej]

Z ulicy na tor, czyli o pasji jaką jest szybkość
Mariusz Maja Szulc z Krotoszyna od trzech lat startuje w wyścigach na 1/4 mili. Jest właścicielem hondy civic z silnikiem 1.600 cm3, o mocy przekraczającej 200 koni mechanicznych. – Ulicami publicznymi jeżdżę zgodnie z przepisami, a nawet ostrożniej. Nigdy nie zapłaciłem mandatu za przekroczenie prędkości – mówi.
[wiecej]

Gdzie i jakiego uczyć się zawodu
Wielu gimnazjalistów zadaje sobie pytanie, jak w przyszłości być dobrym fachowcem w nowoczesnej firmie. A może lepiej prowadzić własny lub rodzinny interes?
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tym, że proboszczowie powinni być także w jakimś sensie menedżerami.
[wiecej]