Dziś: | Wydanie z 22 lutego 2011 Aktualny nr: 826

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Pożar
W poniedziałek 21 lutego z powodu uszkodzenia komina w budynku na ul. Kołłątaja w Krotoszynie wybuchł pożar. Ogień pochłonął konstrukcję dachu, a dym było widać z daleka.
[wiecej]

Przed wielkimi zmianami w szkołach
Od roku szkolnego 2012/2013 placówki oświatowe prowadzone przez gminę Krotoszyn czekają duże zmiany. Prawdopodobnie miejskie zespoły szkół zostaną rozdzielone na podstawówki i gimnazja, być może znikną też najmniejsze szkoły wiejskie. A to pociągnie za sobą zwolnienia nauczycieli.
[wiecej]

Krotoszyn postawi halę za 13 milionów?
Hala widowiskowo-sportowa w Krotoszynie ma kosztować 13 milionów złotych. Radni miejscy dyskutowali, czy budowa tego obiektu może być tańsza. Powołali zespół, który wypracuje ostateczną koncepcję inwestycji.
[wiecej]

Koniec sporu w ogólniaku?
Na posiedzeniu komisji spraw społecznych Rady Powiatu poruszono temat skargi na dyrektor I LO im. Powstańców Wlkp. w Koźminie, Barbarę Opielewicz. Żadna ze stron konfliktu – mimo zaproszenia – nie pojawiła się. Okazało się, że nauczyciele nie spodziewali się, iż sprawa zostanie tak nagłośniona, a teraz starają się dojść do porozumienia.
[wiecej]

Płatny parking koło Wodnika
Burmistrz Krotoszyna wspólnie z dyrekcją Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik planuje wprowadzenie płatnego parkowania przy krytej pływalni.
[wiecej]

Obwodnica Koźmina już wkrótce
Jak poinformował burmistrz Koźmina Wlkp., Maciej Bratborski, koźmińska obwodnica znalazła się na liście państwowych zadań priorytetowych i może się rozpocząć jeszcze w tym roku.
[wiecej]

Na nowo uczą się żyć
Koźmiński Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy jest placówką edukacyjną, w której niedostosowani społecznie i zdemoralizowani chłopcy uczą się odpowiedzialnego funkcjonowania w społeczeństwie i kończą gimnazjum.
[wiecej]

Zwykli ludzie, niezwykły czyn
Piotr Małecki i Krystian Kurzawa – mężczyźni, którzy ruszyli na pomoc tonącej koło Kuklinowa kobiecie, wrócili do codziennego życia, a o czynie, który pozostanie w ich pamięci do końca życia, nikt już dziś nie mówi...
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tym, że dwa z opublikowanych w dzisiejszym wydaniu tekstów wyraziście demonstrują smutny kontrast.
[wiecej]