Dziś: | Wydanie z 1 marca 2011 Aktualny nr: 827

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Ponad 300 zł za przedszkole!
Wzrosną opłaty w przedszkolach w Krotoszynie. Za dzieci przebywające od sześciu do dziewięciu godzin dziennie rodzice zapłacą około 320 zł miesięcznie. Do tej pory opłata z trzema posiłkami wynosiła ok. 200 zł. W marcu będzie wiadomo, jak będą naliczane opłaty – czy według stałej stawki godzinnej (nieoficjalnie mówi się o 3 zł), czy też stawki malejącej. Pobyt dziecka do pięciu godzin pozostanie darmowy.
[wiecej]

Pożegnanie Grzegorza Nowackiego
W sobotę 26 lutego pożegnano śp. Grzegorza Nowackiego.
[wiecej]

Drożeją bilety MZK
Od kwietnia wzrosną ceny biletów w autobusach krotoszyńskiego Miejskiego Zakładu Komunikacji. Poprzednia podwyżka była wprowadzona trzy lata temu. Powody nowych cen to drożejące paliwo, prąd i podatek VAT.
[wiecej]

Zrobią więcej ulic na Parcelkach
Wybrano ulice gruntowe na Parcelkach, które w tym roku zyskają nową, utwardzoną nawierzchnię. Inwestycje będą przeprowadzone, gdyż zrezygnowano z modernizacji ul. Wojciechowskiego.
[wiecej]

Bardzo ostra wymiana zdań
Na zebraniu sołeckim zorganizowanym 23 lutego w Rozdrażewie mieszkańcy apelowali o wymianę starych rur wodociągowych. Narzekano również na brak inwestycji i kontroli nad ściąganym opłatami.
[wiecej]

W tym roku nie będzie folku
To już pewne: za sprawą oszczędności budżetowych gminy Krotoszyn zapowiadana, piąta edycja znanego w całej Polsce festiwalu muzyki folkowej w tym roku nie odbędzie się.
[wiecej]

Wycinka drzew na Staszica
17 lutego w auli Gimnazjum nr 2 odbyło się zebranie mieszkańców krotoszyńskiego Osiedla nr 2. Omawiano problemy związane z przebudową ulicy Staszica. Większość rosnących tam drzew wycięto. Mieszkańcy pytali, na jakich zasadach odbywało się usuwanie drzew oraz czy zlikwidowany zostanie cały drzewostan.
[wiecej]

Ochotnicy w krajowym systemie
W powiecie krotoszyńskim działa Jednostka Ratownictwa Gaśniczego Państwowej Straży Pożarnej oraz 66 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. 11 z nich włączono do Krajowego Systemu Ratowniczo–Gaśniczego.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w pozornej oszczędności.
[wiecej]