Dziś: | Wydanie z 8 marca 2011 Aktualny nr: 828

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Aptekowy zamach stanu
Jakim cudem pierwsza w Krotoszynie sieciówka sprzedaje leki po tak niskich cenach? – zastanawiają się lokalni farmaceuci. Właściciel apteki, o znamiennej nazwie Nova, nie chce zdradzić tajemnicy i atakuje konkurentów, używając słów: Koniec „zmowy”. Klienci nie ukrywają zadowolenia i ustawiają się w nowym punkcie w długie kolejki. Miejscowi aptekarze szykują cenową kontrofensywę.
[wiecej]

Rynek farmaceutyczny stacza się
Wywiad z Jadwigą Zajączkowską, właścicielką apteki Pod Koroną w Krotoszynie, od ponad 45 lat pracującą jako farmaceutka
[wiecej]

Szkoły szukają oszczędności
Zmniejszenie kosztów ogrzewania budynków szkolnych poprzez montaż regulatorów grzewczych to jeden ze sposobów na redukcję wydatków placówek oświatowych.
[wiecej]

Obrońca podważa ustalenia biegłych
Z wnikliwymi i niekiedy ostrymi pytaniami spotkali się biegli wydający opinie w sprawie motocyklisty, który spowodował śmiertelny wypadek na ubiegłorocznym zlocie w Krotoszynie. To niepierwsza rozprawa dotycząca pamiętnej tragedii na Błoniu.
[wiecej]

Zerówki tylko w szkołach
Niektórzy rodzice z Koźmina nie są przychylni nowej koncepcji burmistrza Macieja Bratborskiego, by oddział zerówkowy przeniesiony został z przedszkola do szkół podstawowych.
[wiecej]

Kto zniszczył te szyby?
W minionym tygodniu nieznani sprawcy rozbili na terenie gminy Zduny 13 szyb na przystankach autobusowych. Ich łączną wartość wyceniono na 2 tys. zł. Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie.
[wiecej]

Problemy ze wspólną drogą w Chachalni
Mieszkańcy Chachalni od kilku lat starają się odzyskać części swoich działek, przez które biegnie droga gruntowa prowadząca do ich posesji.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w aptekach.
[wiecej]