Dziś: | Wydanie z 15 marca 2011 Aktualny nr: 829

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Turek Nuri. Nie wszystko stracone?
Turek, który w listopadzie 2010 r. w lokalu Tabakiera Kebab w Krotoszynie ranił nożem 27-letniego mężczyznę, jest ciągle osadzony w areszcie. Powołany niedawno biegły lekarz wyda nową opinię, która ma określić, jak powstała rana i czy zagrażała ona życiu poszkodowanego. Śledczy przesłuchują także dwóch nowych świadków.
[wiecej]

Kiedy lapidarium? Brakuje środków
O uporządkowaniu terenu byłego cmentarza ewangelickiego na ulicy Rawickiej w Krotoszynie mówi się od lat. Niektóre prace zostały już wykonane, jednak obiecanego lapidarium jak nie było, tak nie ma do dnia dzisiejszego.
[wiecej]

Ul. Grudzielskiego nadal do poprawki
Choć mieszkańcy ulicy Grudzielskiego w Krotoszynie skarżą się na niewłaściwe wykonanie podjazdów, krzywe ułożenie chodnika, umieszczenie studzienek kanalizacyjnych poniżej poziomu jezdni, to według protokołu końcowego odbioru inwestycji wszystko jest w porządku.
[wiecej]

Gdzie można się budować?
Jak wybrać odpowiednią działkę pod budowę domu? Gdzie w Krotoszynie są odpowiednie tereny? Zanim zdecydujemy się na zakup, sprawdźmy, co w przyszłości może powstać w okolicy.
[wiecej]

Kilkadziesiąt złotych za wypełnienie wniosku
Większość rolników otrzymuje od ARiMR drogą pocztową.
[wiecej]

Farma wiatrowa za 48 milionów zł
Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się przygotowania do budowy dróg dojazdowych na terenach, gdzie planowane jest postawienie elektrowni wiatrowych. Co na to mieszkańcy okolicy?
[wiecej]

Skąd podwyżki w sklepach? - Chleb i cukier są po prawie 5 zł
Podstawowe produkty spożywcze, takie jak chleb, masło, cukier czy mleko z dnia na dzień stają się droższe. Kierownicy zakładów produkcyjnych z naszego województwa zgodnie twierdzą, że ich firmy produkują po kosztach. Tak samo mówią rolnicy odstawiający mleko. Gdzie więc tkwi problem?
[wiecej]

Pikantny Dzień Kobiet
Krotoszyński Ośrodek Kultury po raz kolejny zadbał, by płeć piękna mogła świętować swój dzień w wyjątkowo oryginalny sposób. Na scenie kina wystąpili tancerze erotyczni.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w brakoróbstwie, bo jakże inaczej nazwać finał dużych prac drogowych w Krotoszynie.
[wiecej]