Dziś: | Wydanie z 22 marca 2011 Aktualny nr: 830

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nie obrażania królowej :)
[wiecej]

Były strażak sprawcą fałszywych alarmów
Były strażak ze Zdun został ukarany grzywną za wywołanie fałszywego alarmu o wypadku drogowym. Odpowiada też za zgłoszenie nieprawdziwego zasłabnięcia człowieka. Co ciekawe, obecnie policja bada sprawę podpalenia lasów na terenie gminy Zduny latem 2010 roku.
[wiecej]

Dyrektor Waszczuk odejdzie za 2 lata
Za dwa lata dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie odejdzie na emeryturę. Jak mówi, jest w dobrej kondycji, mimo krytyki, która spadała na niego z wielu stron. Przy okazji wyjaśnia, że nie urządzi uroczystego otwarcia nowo wybudowanego pawilonu, bo obawia się reakcji prasy.
[wiecej]

Sulmierzyczanie kontra burmistrz
– Kto usunął stronę Ruchu Samorządowego „Sulmierzyczanie” ze strony internetowej miasta? – dociekał podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radny Adam Orzeszyński, przewodniczący tego ruchu. – Takie było moje polecenie – odpowiedział bez ogródek burmistrz, Piotr Kaszkowiak.
[wiecej]

Rynkowa tylko dla pieszych
Przed paroma dniami ruszył remont ulicy Rynkowej w Krotoszynie i sąsiadujących z nią terenów zielonych. Kolejnym etapem dużego projektu rewitalizacji będzie przebudowa rynku.
[wiecej]

Po 10 latach PZD odpowie na pismo?
Tematem przewodnim spotkania przedstawicieli władz gminnych i powiatowych z mieszkańcami Chwaliszewa okazały się drogi. Na pytania mieszkańców odpowiadał Krzysztof Jelinowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.
[wiecej]

Obiekty sportowe wołają o remonty
Hala sportowa przy ul. Młyńskiej w Krotoszynie wymaga wielu prac modernizacyjnych, brodzik na basenie przy Ogrodowskiego straszy obskurnym wyglądem i jest niebezpieczny w użytkowaniu, a hotel na stadionie niedługo się rozpadnie.
[wiecej]

Każdy ma swój Mount Everest...
Są inni, a jednak tacy sami. Mają w życiu trudniej, ponieważ borykają się z niepełnosprawnością. Każdego dnia walczą ze słabościami. Pomimo to tryskają radością i chcą dzielić się wszystkim, co mają...
[wiecej]

Chcą spotkania z inwestorem
18 marca mieszkańcy gminy Rozdrażew mogli obejrzeć projekt lokalizacji elektrowni wiatrowych i zgłosić swoje uwagi. Mimo że była to publiczna dyskusja, wzięło w niej udział tylko 13 mieszkańców gminy. Okazało się, że o spotkaniu mało kto wiedział. Dlaczego?
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w dzieleniu biedy.
[wiecej]