Dziś: | Wydanie z 29 marca 2011 Aktualny nr: 831

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Tragedia w Wałkowie – zginęły dwie osoby
Dwie osoby zginęły w wypadku na drodze między Koźminem Wlkp. a Wałkowem. W sobotni ranek na śliskiej, pełnej kolein, jezdni czołowo zderzyły się BMW i daewoo lanos. Przez trzy godziny droga była zablokowana.
[wiecej]

Fikcyjne kradzieże aut
Krotoszyńska policja wpadła na trop oszustów, którzy zgłaszali fikcyjne kradzieże drogich samochodów i wyłudzali ubezpieczenie Auto Casco. Dwóch mężczyzn, mieszkańców naszego powiatu, zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego.
[wiecej]

Czy kierownik ZUK uciekł od odpowiedzialności?
Kierownik Zakładu Usług Komunalnych w Sulmierzycach – Mariusz Dąbrowski, zmienił miejsce pracy. Został dyrektorem ZUK w Miliczu, gdzie kilka lat temu był zatrudniony jako kierownik wydziału.
[wiecej]

Walczą o odszkodowanie za odebraną przez państwo ziemię
Rodzina Bachorzów mieszka w Trzemesznie od pokoleń. Kilkadziesiąt lat temu przez ich działkę poprowadzono drogę, która obecnie podlega starostwu. Bachorzowie od lat starają o odszkodowanie.
[wiecej]

Ludzie się budują, bo tu spokój...
Piękno natury za oknem i błogi spokój docenia coraz więcej osób. Wielu mieszkańców miast w powiecie krotoszyńskim osiedla się na wsi, by tam wieść spokojne życie.
[wiecej]

Kino 3D w Krotoszynie?
Wojciech Szuniewicz, dyrektor Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury, jeszcze w tym roku chciałby zakupić nowoczesny sprzęt, który pozwoli na emitowanie filmów 3D w kinie Przedwiośnie.
[wiecej]

Takie rodzinne szkoły
Zaledwie trzy zespoły szkół w powiecie krotoszyńskim działają na wsiach. To podstawówki i gimnazja w Benicach, Chwaliszewie oraz Orpiszewie. Pomimo znacznych różnic między tymi placówkami, nietrudno dojrzeć wspólny mianownik – brak anonimowości uczniów, a ponadto ciągłe modernizacje i doposażanie.
[wiecej]

Krotoszyn ma swoją walutę!
Od 1 kwietnia Krotoszyn będzie miał własne pieniądze! Podobnie jak te w innych polskich miastach, nie zastąpią prawnych środków płatniczych, ale mogą się okazać bardzo dobrym sposobem promocji. Niemały wpływ na decyzję Rady Miejskiej o wprowadzeniu ich do obiegu miało planowane turystyczne uatrakcyjnienie miasta – odnowienie rynku i budowa dużego ośrodka rekreacyjnego na Błoniu.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tym, że w dobie gwałtownego poszukiwania oszczędności przez samorządy pojawiają się coraz to nowsze pilne potrzeby.
[wiecej]