Dziś: | Wydanie z 5 kwietnia 2011 Aktualny nr: 832

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!
Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Cmentarne hieny
23-letni mężczyzna ukradł z cmentarza krzyż mosiężny i inne metalowe przedmioty, które sprzedał na złomowiskach. Postawiono mu zarzuty kradzieży, wkrótce stanie przed sądem. Czy to odstraszy innych okradających groby? Także tych, których łupem padają wiązanki kwiatów, sadzonki i wazony?
[wiecej]

Światowej sławy chirurg urodziła się Krotoszynie
Gdy rok temu zbierałem materiały do artykułu o wielkim reformatorze judaizmu, Isidorze Kalischu, idąc jego tropem, dotarłem do Cleveland w Stanach Zjednoczonych. Szukając tam śladów wielkiego krotoszynianina, jakby przy okazji, trafiłem na inną, tym razem współczesną postać, która stała się dumą całego Ohio i Ameryki, i też pochodzi z Krotoszyna.
[wiecej]

Chcą zwolnienia dyrektor szkoły
Konflikt pomiędzy nauczycielami i rodzicami a dyrektor Szkoły Podstawowej w Borzęcicach spowodował, że pełniąca tę funkcję Loretta Białek zdecydowała się odejść z pracy pod koniec czerwca. Rodzice i nauczyciele domagają się jednak jej natychmiastowego zwolnienia.
[wiecej]

Skandal na strażackim zjeździe
Niedokładnie określona liczba delegatów oraz brak uchwały zwołującej spotkanie były zdaniem Edwarda Kozupy, prezesa powiatowego Ochotniczej Straży Pożarnej, powodem zawieszenia, a właściwie nierozpoczęcia obrad strażackiego zjazdu gminnego w Zdunach.
[wiecej]

Jakie będą opłaty za przedszkola?
Pięciogodzinny pobyt dzieci w przedszkolu od września będzie bezpłatny. Za każdą następną godzinę rodzice zapłacą. W Krotoszynie obowiązują stawki malejące, a np. w Sulmierzycach z każdą kolejną godziną pobytu rosną.
[wiecej]

Zaczęła się bitwa o gimnazjalistów
23 marca w Zespole Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie odbyło się spotkanie gimnazjalistów z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego.
[wiecej]

Radni odrzucili skargę na burmistrza
Na ostatniej sesji krotoszyńscy radni większością głosów uznali, że skarga Tomasza Skrzypczaka na burmistrza, rzekomo lekceważącego jego sprawy i nieudzielającego konkretnych odpowiedzi na zadane pytania, jest bezzasadna.
[wiecej]

Smoszewskie kurhany przyciągają archeologów
Ekipa archeologów z Instytutu Prahistorii UAM w Poznaniu wraz z naukowcami z Uniwersytetu im. Christiana Albrechta w niemieckiej Kilonii po raz kolejny prowadzi prace wykopaliskowe w smoszewskim lesie.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w kradzieżach.
[wiecej]