Dziś: | Wydanie z 12 kwietnia 2011 Aktualny nr: 833

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Za rozbój na ulicy do aresztu
Dwaj mieszkańcy Krotoszyna (23- i 35-letni) napadli na ulicy Koźmińskiej mężczyznę. Uderzyli go w twarz, obezwładnili, ukradli telefon komórkowy, papierosy i zapalniczkę. Po godzinie od zdarzenia zostali zatrzymani przez policję. To już czwarty w tym roku rozbój na terenie naszego powiatu.
[wiecej]

Jamajka na Błoniu?
Jak w przyszłości będzie wyglądało krotoszyńskie Błonie? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób. Znamy już odpowiedź: będzie plaża, będzie kąpielisko, czyli będzie... Jamajka.
[wiecej]

Sulmierzyce - Czy kierownik ZUK dopuścił się zaniedbań?
Jakie były prawdziwe powody odejścia kierownika Zakładu Usług Komunalnych w Sulmierzycach, Mariusza Dąbrowskiego? Obecny burmistrz miasta zarzuca mu niekompetencję i dopuszczenie do zaniedbań w oczyszczalni ścieków. Dąbrowski odpowiada, że niczego nie zaniedbał, a burmistrz sam namawiał go do rezygnacji. Pracowitość, lojalność i fachowe przygotowanie Dąbrowskiego poświadcza jego były pracodawca, Idzi Kalinowski.
[wiecej]

Mieszkania w Łagiewnikach
Od kilkunastu lat dwa bloki mieszkalne w Łagiewnikach stoją puste. Obecny właściciel planuje je wyremontować i sprzedać.
[wiecej]

Wybrali nową przewodniczącą
W krotoszyńskiej Radzie Osiedla nr 8 nastąpiły duże zmiany. Wcześniejszego przewodniczącego rady zastąpiła kobieta, zbierając niemal wszystkie głosy.
[wiecej]

To nie randka w ciemno
Związek Gmin Zlewni Górnej Baryczy ma niewielkie szanse na dofinansowanie budowy zakładu zagospodarowania odpadów komunalnych w Wałkowie w ramach programu unijnego Infrastruktura i Środowisko. Czy i kiedy może dojść do realizacji tej dużej inwestycji? Najbliższe tygodnie mają przynieść odpowiedź. Tymczasem rośnie zniecierpliwienie niektórych gmin członkowskich.
[wiecej]

Polskie szkoły są 8 lat za amerykańskimi
Wywiad z Douglasem Wilsonem, amerykańskim nauczycielem, uczącym języka angielskiego w krotoszyńskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w niedzielnej rocznicy.
[wiecej]