Dziś: | Wydanie z 2 maja 2011 Aktualny nr: 836

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Uderzył policjanta na służbie
W nocy 25 kwietnia na ulicy Słodowej w Krotoszynie, przy klubie Browar, pijany 29-letni krotoszynianin uderzył nieumundurowanego policjanta w głowę. Natychmiast po tym incydencie został skuty w kajdanki i przewieziony do aresztu. Grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
[wiecej]

Pijalnie pod chmurką
Zrobiło się ciepło, zaczął się sezon na ogródki piwne. W Krotoszynie jest kilka takich miejsc, do których mieszkańcy mają zastrzeżenia. Przeszkadza im hałas, przeszkadzają przekleństwa, jakie stamtąd dochodzą, przeszkadza bałagan wokół.
[wiecej]

Płatny parking przy Wodniku
Parking przy krytej pływalni Wodnik będzie płatny, choć na razie nie wiadomo, od kiedy. Na zakup i montaż urządzeń gmina przekaże swojemu kompleksowi 50 tysięcy złotych. Pomysł wprowadzenia opłat za postój samochodów przy basenie nie wszystkim się spodobał.
[wiecej]

W Krotoszynie powstaną zakłady mięsne?
Grupa Producentów Rolnych Krot-Plon zamierza utworzyć w Krotoszynie zakłady mięsne. Na razie pomysł mieści się w sferze dość odległych planów, ale pierwsze spotkania na ten temat z rolnikami zaplanowano już na maj.
[wiecej]

Afera ze zbiórką krwi
Na krotoszyńskim rynku w minioną niedzielę odbyła się akcja MotoSerce, zorganizowana przez klub motocyklowy Ignis Ardens. Kilka dni przed wyznaczonym terminem impreza stanęła jednak po znakiem zapytania, ponieważ... kaliskie Centrum Krwiodawstwa odmówiło przyjazdu.
[wiecej]

Najbardziej zadbany zabytek w kraju!
Wiatrak Jakub, stojący w Sulmierzycach przy drodze prowadzącej do Chwaliszewa, został laureatem ogólnopolskiego konkursu ministra kultury i dziedzictwa narodowego pn. Zabytek zadbany (kategoria: architektura drewniana).
[wiecej]

Sulmierzyce - Za handlowanie jeszcze raz tyle
O 100 procent wzrosła opłata targowa w Sulmierzycach. Jest to spowodowane spadkiem dochodów z tego tytułu, a także niedomówieniami z osobą dzierżawiącą miastu tereny, na których co niedzielę odbywa się handel. Magdalena Polit mówi, że to zwykłe nieporozumienia, burmistrz także zaprzecza, jakoby miał miejsce ostry konflikt.
[wiecej]