Dziś: | Wydanie z 10 maja 2011 Aktualny nr: 837

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Zwłoki samobójcy leżały parę miesięcy?
Czy ciało 38-letniego mężczyzny, który popełnił samobójstwo wieszając się na klamce od drzwi swojego mieszkania, leżało przez kilka miesięcy? Tak twierdzą sąsiedzi z kamienicy na ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. w Krotoszynie. Prokuratura uważa, że zwłoki mogły leżeć kilkanaście dni.
[wiecej]

Wielki i błogosławiony i gorzkie słowa
1 maja oczy całego świata skierowane były na stolicę Piotrową, gdzie Jan Paweł II został ogłoszony błogosławionym. Również w Krotoszynie o godzinie 20.00 mieszkańcy spotkali się, by uczcić to wielkie wydarzenie.
[wiecej]

Przez przymrozki wzrosną ceny owoców
Przymrozki, które dotknęły nasz powiat w pierwszych dniach maja, wyrządziły szkody w niektórych uprawach rolnych, a przede wszystkim w sadach owocowych. Wszyscy spodziewają się wzrostu cen owoców i warzyw.
[wiecej]

Maturzyści najgorsze mają za sobą
Tegoroczni maturzyści najgorsze mają już za sobą. W zeszłym tygodniu odbyły się pisemne egzaminy z przedmiotów głównych, czyli z j. polskiego, matematyki oraz języka obcego. Jak uczniowie oceniają swoje prace?
[wiecej]

Potyczka o żłobkowe
Burmistrz Krotoszyna nie przeforsował wprowadzenia maksymalnej opłaty za wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych w wysokości 693 zł. Nie zaakceptowano również kwoty 200 zł, którą zaproponowała komisja budżetowo-gospodarcza.
[wiecej]

Spodziewali się usterek na ul. Grudzielskiego
Nie milkną głosy mieszkańców osiedla Parcelki w Krotoszynie mających zastrzeżenia do jakości wykonania robót drogowych na ul. Grudzielskiego. Zastępca starosty przyznał na zebraniu osiedlowym, że prowadzenie inwestycji zimą było ryzykowne, ale warte podjęcia. – Była okazja wzięcia dotacji – stwierdził Krzysztof Kaczmarek.
[wiecej]

Filmy 3D w krotoszyńskim kinie?
Możliwe, że w tym roku kino Przedwiośnie przejdzie proces cyfryzacji. Pozwoli to na wyświetlanie filmów w formacie trójwymiarowym. Według założeń Wojciecha Szuniewicza, szefa Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury, liczba widzów wzrośnie o 30 procent.
[wiecej]

Kornelia chce zostać miss
Kornelia Siadek z Krotoszyna została wybrana do finału Miss Nastolatek Wielkopolski. O tytuł najpiękniejszej będzie rywalizowała z innymi kandydatkami podczas gali finałowej, która odbędzie się 13 maja w ostrowskim kinie Komeda.
[wiecej]