Dziś: | Wydanie z 17 maja 2011 Aktualny nr: 838

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
REKLAMA 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Płonął drewniany kościółek
W niedzielę w zabytkowym kościele pw. św. Marii Magdaleny w Krotoszynie wybuchł pożar. Strażacy musieli rozebrać część drewnianej konstrukcji. Płomienie spaliły m.in. krzesło, klęcznik, mszał, naczynia liturgiczne, zniszczony został także wielowiekowy obraz.
[wiecej]

Czy można było zrobić więcej?
Kuratorka Pawła z Krotoszyna, którego ciało w stanie dalekiego rozkładu znaleziono w jego mieszkaniu, wielokrotnie podejmowała próby skontaktowania się z mężczyzną. Niestety, bezskutecznie.
[wiecej]

Podłogi z Biadek na prostej
Biadkowska fabryka podłóg pierwszy raz od lat może wypracować zysk. Od 2005 roku firma przynosiła straty liczone w milionach złotych. Dziś poprawiły się znacznie wyniki finansowe, zwiększyła produkcja oraz sprzedaż. Planowane są inwestycje i wzrost zatrudnienia.
[wiecej]

Uratowali go od śmierci
Do krotoszyńskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt trafił pies przetrzymywany w skandalicznych warunkach. Zwierzę miało długą i posklejaną od brudu sierść.
[wiecej]

Zduny - Strażacki zjazd zawieszony nieprawnie
Zdaniem przedstawicieli wojewódzkich władz ochotniczych straży pożarnych z Poznania, nie było podstaw prawnych, by zawiesić miejsko-gminny zjazd, jaki odbył się w Zdunach 2 kwietnia. Po burzliwej dyskusji w trakcie spotkania 4 maja, strażacy ustalili, że zjazd będzie kontynuowany 4 czerwca.
[wiecej]

Kto zawinił w sprawie sortowni?
Po raz kolejny sprawa uciążliwego pyłu, wydobywającego się podczas sortowania węgla przez firmę BM Kobylin w Zdunach, wróciła na forum rady powiatu. Tym razem opieszałość zarzucano starostwu oraz burmistrzowi Zdun.
[wiecej]

Radni nie mają uwag do placów zabaw
W ocenie radnych miejskich place zabaw należące do gminy Krotoszyn są dobrze utrzymane, jednak ich zdaniem potrzebny byłby jeszcze plac – na ul. Słowiańskiej w Krotoszynie.
[wiecej]

Goście na dworze Wierzbięty Krotoskiego
Krotoszyńska Noc Muzeów, zorganizowana w sobotę 14 maja, to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszym mieście. Przygotowano takie atrakcje, jak: pokaz walk rycerskich, zwiedzanie piwnic budynku muzeum (na co dzień niedostępnych dla zwiedzających), czy poczęstunek.
[wiecej]