Dziś: | Wydanie z 24 maja 2011 Aktualny nr: 839

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Zamordował konkubinę?
Do tragedii doszło 19 maja w jednym z mieszkań na krotoszyńskim osiedlu. 62-letnia kobieta zmarła w wyniku licznych ciosów, zadanych jej nożem w klatkę piersiową. Podejrzany o morderstwo 74-letni krotoszynianin przebywa w szpitalu.
[wiecej]

Zatrzymani za łapówki
Ostrowska policja zatrzymała 11 osób podejrzanych o przestępstwa korupcyjne. Jest wśród nich jeden mieszkaniec Krotoszyna.
[wiecej]

Rolnicy dostali 54 mln zł dopłat
99,3 procent rolników złożyło wnioski o unijne dopłaty obszarowe w krotoszyńskim biurze Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. – Nie mieliśmy żadnych kolejek – mówi Marcin Jamry, kierownik ARiMR w Krotoszynie.
[wiecej]

Nigdy nie dążyliśmy do likwidacji Biadek!
Grzegorz Galicki, skarbnik gminy Krotoszyn, przypomina, że burmistrz wielokrotnie udzielał pomocy Fabryce Podłóg (dawniej – parkietów) Biadki. Mimo iż podatnik ten od 2007 roku trwale zaprzestał płacenia podatków lokalnych – stwierdza urzędnik.
[wiecej]

Czy w Krotoszynie powstanie McDonald’s?
Miłośnicy jedzenia podawanego w jednej z najpopularniejszych restauracji sieciowych w Polsce muszą obejść się smakiem. McDonald’s nie powstanie w Krotoszynie, przynajmniej w ciągu najbliższych miesięcy.
[wiecej]

Szpital jakoś daje sobie radę
Po raz kolejny radni powiatowi spotkali się z dyrektorem SP ZOZ, by przedyskutować bieżącą sytuację szpitala. Szef zakładu przedstawił obszerny wywód. Czy dla radnych temat stał się bardziej zrozumiały?
[wiecej]

Powalczą o medal mistrzostw Europy
Siedemnastolatkowie z Krotoszyna – Łukasz i Sebastian Kaczmarkowie, chcą zawojować siatkarską Europę. W sierpniu zagrają w Wilnie na mistrzostwach starego kontynentu w siatkówce plażowej.
[wiecej]

Wizytówki - Henryk Kubiak
Sołtysem Gorzupi został wybrany przez mieszkańców wsi na zebraniu 22 marca br.
[wiecej]