Dziś: | Wydanie z 31 maja 2011 Aktualny nr: 840

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
REKLAMA 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Morderca zostawił list
Podejrzany o zamordowanie konkubiny 74-letni mieszkaniec Krotoszyna został aresztowany. Mężczyzna, po zabiciu nożem kobiety, napisał list. Czy tłumaczy w nim motywy zbrodni?
[wiecej]

Bez świątecznego nastroju, ale z ciekawymi zespołami
Miniony weekend upłynął wielu mieszkańcom Krotoszyna i okolic w atmosferze jarmarczno-koncertowej. Krotoszyńskie Błonie było miejscem kolejnych dni miasta.
[wiecej]

50 tys. kary dla Zdun po kontroli NIK
Kara w wysokości 50 tys. zł z tytułu nielegalnego użytkowania kompleksu boisk to najdotkliwsza reperkusja wynikająca z pobytu inspektorów Najwyższej Izby Kontroli w Zdunach w związku z realizacją rządowego programu budowy tzw. Orlików.

[wiecej]

Obskurne spółdzielcze place zabaw
Zdaniem Natalii Robakowskiej i Krzysztofa Manisty z Rady Miejskiej Krotoszyna, place zabaw należące do miejscowej spółdzielni mieszkaniowej są zaniedbane i często niebezpieczne dla dzieci.
[wiecej]

Mój jest ten kawałek chodnika...
Firma Gembiak & Mikstacki, wykonując prace remontowe na ulicy Rynkowej w Krotoszynie, ozdobiła jedną z granitowych płyt swoim logo. Według niektórych radnych miejskich jest to reklama, za którą przedsiębiorstwo powinno zapłacić.
[wiecej]

Zlot pod pewnymi warunkami
34. edycja Ogólnopolskiego Zlotu Motocykli Ciężkich i Weteranów odbędzie się w dniach 19-21 sierpnia. Organizatorzy wprowadzili regulamin, który ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa.
[wiecej]

Ile kosztuje kultura?
Gmina Krotoszyn prowadzi i finansuje aż trzy instytucje kultury. To Muzeum Regionalne im. Hieronima Ławniczaka, Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera i Krotoszyński Ośrodek Kultury. Przed majową sesją radni otrzymali szczegółowe sprawozdania z wykonania planu finansowego na zeszły rok wg stanu na ostatni dzień grudnia 2010.
[wiecej]

65 lat temu w Benicach - Ta bitwa do dzisiaj ściska nasze serca
O bitwie benickiej pisaliśmy od zarania Rzeczy Krotoszyńskiej, bo za jedno z najważniejszych zadań uznaliśmy ocalenie najnowszej historii naszej ziemi. W czwartym wydaniu miesięcznika, w czerwcu 1990 r., rozpoczęliśmy cykl publikacji AK w Krotoszyńskiem, w którym zaapelowaliśmy do uczestników i świadków tamtych wydarzeń o pomoc w zrekonstruowaniu wiedzy na ich temat.
[wiecej]