Dziś: | Wydanie z 7 czerwca 2011 Aktualny nr: 841

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Turek Nuri na wolności
Turek Erkan P., podejrzany o próbę zabójstwa klienta lokalu Tabakiera w Krotoszynie, został wypuszczony z aresztu. Sąd Apelacyjny w Łodzi uwzględnił zażalenie obrońców. Właściciele pubu przywrócili 40-letniego Nuriego do pracy na stanowisko kucharza.
[wiecej]

Wiesław Gembiak pyta, czy Mahle płaci za swoją ulicę?
Ulica Rynkowa stała się deptakiem dla pieszych i rowerzystów. Następnym etapem rewitalizacji centrum Krotoszyna ma być rynek, który częściowo zostanie zamknięty dla ruchu.
[wiecej]

Biernacki zainwestował w Poznaniu
Spółka z Krotoszyna należąca do Tomasza Biernackiego – głównego udziałowca Dino Polska – nabyła 100 procent udziałów Mleczarni Naramowice. Do publicznego przetargu Ministerstwa Skarbu Państwa przystąpiła tylko jedna firma.
[wiecej]

My odchodzimy, przychodzą następcy
Rodzinny Ogród Działkowy im. K. Kończaka w Krotoszynie istnieje od 1952 roku. Liczy ponad 7 ha powierzchni i skupia około 140 członków. Od 40 lat prezesuje mu Leon Kusterka, który jest jednocześnie prezesem Kolegium Prezesów na naszym terenie. – Sam prezes niewiele zrobi, musi mieć ludzi koło siebie – zdradza sekret swojej pracy.
[wiecej]

Przeczytaj umowę zanim weźmiesz pożyczkę
Rodzina z Krotoszyna wzięła pożyczkę na kwotę 30 tysięcy zł po wcześniejszym wpłaceniu obowiązkowej prowizji 1500 zł. Do dziś nie otrzymali pieniędzy, bo w umowie znalazły się pewne obwarowania, których krotoszynianie nie doczytali. Chcą przestrzec innych przed takimi sytuacjami i apelują o czytanie tego, co podpisują.
[wiecej]

Umiałem sobie poradzić z pokusą władzy
Rozmowa z Marianem Sobańskim, byłym zastępcą burmistrza Zdun, który z końcem maja przeszedł na emeryturę.
[wiecej]

Wyrośli na rzepaku
Firma Bastik istnieje od 20 lat. W pierwszym okresie prowadzili eksport bydła i rzepaku, od 2006 roku zajmuje się tłoczeniem tego ostatniego. W tej chwili firma zatrudnia 12 pracowników.
[wiecej]

Sukces młodych adwokatów
Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił siedmiu polskich żołnierzy oskarżonych o zbrodnię wojenną w wiosce Nangar Khell w Afganistanie. – Od samego początku domagaliśmy się wyroku uniewinniającego – mówią bracia Łukasz i Tomasz Krzyżanowscy, adwokaci z Krotoszyna, obrońcy starszego szeregowego Jacka Janika.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w relacjach przedsiębiorcy – samorząd.
[wiecej]