Dziś: | Wydanie z 14 czerwca 2011 Aktualny nr: 842

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
REKLAMA 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Kolejne ofiary na feralnej drodze
Dwie śmiertelne ofiary wypadku drogowego w Wolenicach. Samochód osobowy opel uderzył w drzewo i zapalił się. Podróżujący autem 24-letni kierowca z Krotoszyna i 17-letnia dziewczyna z gminy Koźmin zginęli na miejscu. Czy pośrednią przyczyną tragedii są głębokie koleiny na tym odcinku „krajówki”?
[wiecej]

Mały chłopiec prawie utonął
13-miesięczny Kacper tonął w stawie w Długołęce pod Kobylinem i był w stanie śmierci klinicznej. Dziecko wpadło do wody, choć było pod opieką matki. Przez ponad pół godziny trwała reanimacja. Maluch przebywa na oddziale intensywnej terapii jednego ze szpitali we Wrocławiu.
[wiecej]

Uczniowie pobili się w szkolnej stołówce
Dwóch uczniów krotoszyńskiego gimnazjum pobiło się w szkolnej stołówce. Jeden z nich trafił na jeden dzień do szpitala. Rodzice zgłosili sprawę na policję.
[wiecej]

Straty na ponad 100 tysięcy
Kosztorys prac renowacyjnych drewnianego kościółka przy ul. Wiejskiej w Krotoszynie opiewa na 113 tys. zł. Wydatki będą jednak większe. Parafia nie zaczęła remontu, bo czeka na odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej.
[wiecej]

Zduny – palą się lasy
Tylko w tym roku w lasach na terenie powiatu krotoszyńskiego wybuchło siedem pożarów. Cztery z nich to podpalenia. Wszystkie wydarzyły się w okolicach Zdun.
[wiecej]

Tenis ziemny w poczekalni
Starania o budowę centralnego ośrodka szkoleniowego tenisa na wózkach w Krotoszynie trwają już od kilku lat. Niestety... bez efektów. Radni są zdania, że priorytetem jest budowa hali widowisko-sportowej.
[wiecej]

Zabójstwo samorządów odroczone
Negocjacje pomiędzy samorządami a Ministerstwem Finansów przyniosły efekt. Samorządy nie będą musiały obniżyć do 2015 roku swojego zadłużenia do 1 procenta. Nie wiadomo jednak, jakie rozwiązanie rząd podejmie w zamian obalonego projektu resortu finansów.
[wiecej]

W czym rzecz ?

[wiecej]