Dziś: | Wydanie z 21 czerwca 2011 Aktualny nr: 843

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Droga do śmierci
– Ilu ludzi musi jeszcze zginąć? – pytają nas Czytelnicy po tym, jak kolejny już raz na drodze Krotoszyn-Koźmin doszło do tragicznego wypadku. Pokryta licznymi koleinami feralna droga wciąż zbiera śmiertelne żniwo. Na jej naprawę nie ma jednak pieniędzy.
[wiecej]

Ochroniarz czy terrorysta?
Leszek Troszczyński czuje się znieważony i pokrzywdzony po tym, gdy w jednym z krotoszyńskich marketów ochroniarz na oczach kilkunastu ludzi zaczął go szarpać.
[wiecej]

Finanse pod lupą radnych
Radni, zapoznając się z wykonaniem budżetu za rok 2010 rok, wskazali wiele niepotrzebnych, ich zdaniem, wydatków.
[wiecej]

Ulice zastawione autami
Strefa płatnego parkowania w Koźminie funkcjonuje tylko i wyłącznie na rynku. By uciec od obowiązku uiszczania opłat, kierowcy stają samochodami w uliczkach sąsiadujących z centrum miasta. Mieszkańcy nie są z tego faktu zadowoleni.
[wiecej]

Bożacinianie mają zastrzeżenia do drogi
Powiatowy Zarząd Dróg w Krotoszynie wyremontował kolejny odcinek drogi w Bożacinie, ale nie wszyscy mieszkańcy są z niej zadowoleni.
[wiecej]

Coraz więcej niepełnosprawnych?
Rośnie liczba osób, które ubiegają się o orzeczenia o niepełnosprawności. Posiadanie dokumentu daje wiele uprawnień ułatwiających im codzienne życie.
[wiecej]

Jak się spisali szóstoklasiści?
Podajemy średnie wyniki krotoszyńskich szkół podstawowych na sprawdzianie szóstoklasistów. Dane uzyskaliśmy od dyrektorów tych placówek, na razie są to wyniki nieoficjalne.
[wiecej]

W Mahle kontrola z centrali
Pracownicy firmy Mahle od kilkunastu dni alarmują, że w zakładzie mogło dojść do nieprawidłowości.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w ochronie zabytków.
[wiecej]