Dziś: | Wydanie z 28 czerwca 2011 Aktualny nr: 844

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Narkotykowy gang ujęty!
Pięciu krotoszynian odpowie przed sądem w Kaliszu za handel narkotykami. Dilerzy sprzedawali amfetaminę oraz tabletki ecstazy. To finał kilkuletniej sprawy rozpracowywanej przez policję i prokuraturę w Ostrowie Wlkp. W aferę zamieszanych jest ok. 200 osób z Ostrowa, Kalisza, Pleszewa i Raszkowa. Trzech spośród mieszkańców Krotoszyna pięć lat temu było tymczasowo aresztowanych (maksymalnie na 4 miesiące) za posiadanie i handel dragami. Najwięcej amfetaminy, bo 3 kilogramy, znaleziono u 31-letniego dilera z naszego miasta.
[wiecej]

Zaczepiał dziewczynkę. Czy to pedofil?
Dwa tygodnie temu w Chwaliszewie nieznany mężczyzna podjechał samochodem do 9- letniej dziewczynki i zagadując ją, zaproponował podwiezienie do domu. – Policjanci wyjaśniają tę sytuację – informuje Włodzimierz Szał, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji. Ponadto apeluje, by zgłaszano policjantom wszelkie podobne zajścia.
[wiecej]

Prezes Kosicki podejrzewany o zagarnięcie mienia
Czy w firmie Mahle doszło do zagarnięcia mienia? Pracownicy przekazali związkom zawodowym niepokojące informacje, kierując podejrzenia pod adresem prezesa firmy, Andreasa Kosickiego.
[wiecej]

Samochód dla schroniska
Krotoszyńskie schronisko dla zwierząt otrzyma samochód należący dotychczas do Straży Miejskiej. Decyzję burmistrza poparli radni z komisji społecznej.
[wiecej]

Dla ochłody do wody – tylko gdzie?
W upalne dni szukamy ochłody nad wodą. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie kapieliska są bezpieczne.
[wiecej]

Znamy wyniki egzaminów szkolnych
Znamy już wyniki sprawdzianu szóstoklasistów i egzaminów gimnazjalnych. W pierwszym przypadku w gminie Krotoszyn prym wiodą szkoły w Roszkach i Świnkowie. W gimnazjach sprawa jest bardziej skomplikowana, ponieważ tam młodzież osobno zdawała trzyczęściowy egzamin.
[wiecej]

Na gruzach zakładów?
Plany budowy galerii handlowej przy ulicy Kobylińskiej w Krotoszynie są cały czas aktualne. Nie wiadomo jednak, kiedy i przez kogo zostaną zrealizowane.
[wiecej]

Brał kasę i nic nie robił?
Wydano prawie 10 tys. zł na opłacenie społecznego asystenta burmistrza. Zatrudniony przez Idziego Kalinowskiego mężczyzna już nie pracuje, a radni i obecny burmistrz nie znają jego dorobku.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W zjeździe starego liceum, który odbył się w ubiegłym tygodniu.
[wiecej]