Dziś: | Wydanie z 5 lipca 2011 Aktualny nr: 845

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Wypił i pojechał
W sobotę, 2 lipca, samochód osobowy audi 100 kierowany przez mieszkańca Ostrowa uderzył w drzewo. Wypadek wydarzył się na drodze z Koźmina do Dobrzycy, na wysokości wsi Klatka. Jezdnia była mokra i śliska, a kierowca miał 0,3 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna, który jechał sam autem, doznał złamania uda, miednicy i łokcia oraz urazu głowy. Gdy pierwszej pomocy przedmedycznej udzielali mu strażacy z OSP w Koźminie, był nieprzytomny.
[wiecej]

Dla kogo Błonie?
Wodę z jeziora Odrzykowskiego spuszczono jesienią zeszłego roku i od tego czasu inwestycja jakby stanęła w miejscu. Zdaniem specjalistów z Urzędu Miejskiego zagospodarowanie Błonie to zaledwie fragment projektu porządkującego strukturę wodno-ściekową całego miasta. W ramach przedsięwzięcia jeziorko ma zostać odmulone, pogłębione oraz powiększone o ponad hektar. Jego nabrzeża mają zachęcać do relaksu. Wiosną 2012 roku będzie w nim już woda. Ale komu służyć będzie to miejsce po liftingu, jeszcze nie wiadomo. Jedni uważają, że ludziom łaknącym opalania i pływania, inni – jak na przykład burmistrz Jokś – skłaniają się ku przeznaczeniu go miłośnikom wędkarstwa. Sami wędkarze twierdzą zaś, że obie funkcje odnowionego i atrakcyjnego Błonia da się z sobą połączyć.
[wiecej]

Radni apelują o naprawę drogi do śmierci
Nasze samorządy i poseł żądają natychmiastowego remontu fatalnej drogi krajowej z Krotoszyna do Koźmina, gdzie w wypadkach zginęło wiele osób.
[wiecej]

Nuri stanie przed sądem za próbę zabójstwa
Erkan P. – 40-letni obywatel Turcji narodowości kurdyjskiej, został oskarżony o usiłowanie zabójstwa 27-letniego mieszkańca Krotoszyna. W listopadzie 2010 r., jako kucharz pracujący w pubie Tabakiera, ugodził klienta nożem w brzuch.
[wiecej]

Drożej za wynajem sal
Musimy wykazać obroty – powiedział na sesji burmistrz Maciej Bratborski. Skutkiem tego są nowe ceny za korzystanie z obiektów gminnych. Nie wszyscy radni są zadowoleni z takiego rozwiązania.
[wiecej]

Ograniczenie na mostach uderza w firmy i rolników
Znak uniemożliwiający przejazd przez mosty pojazdom powyżej 15 ton utrudnia życie rozdrażewskim przedsiębiorcom i rolnikom.
[wiecej]

Kolejne włamanie na basenie
W nocy z 27 na 28 czerwca, po raz drugi w tym sezonie letnim, nieznani sprawcy weszli na teren basenu kąpielowego w Zdunach, gdzie włamali się do pomieszczeń. Za pierwszym razem zniszczyli tylko zamek od drzwi, teraz ukradli bojler. Czy sprawcami obu przestępstw są te same osoby?
[wiecej]

Komendant ma wlepić mandat dyrektorowi Jelinowskiemu
Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg ma otrzymać mandat. Takie zalecenie wydał burmistrz Julian Jokś. A wszystko dlatego, że przy drogach walają się śmieci.
[wiecej]

Łukasz Kaczmarek najlepszy na świecie!
Łukasz Kaczmarek z Krotoszyna wraz z Maciejem Kosiakiem zdobył złoty medal mistrzostw świata w siatkówce plażowej do lat 19 w chorwackim Umag! Krotoszyński siatkarz opowiada o najtrudniejszych momentach oraz o wzruszeniu, gdy odgrywano Mazurka Dąbrowskiego.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w Błoniu, ściślej – tamtejszym jeziorku nazywanym Odrzykowskim.
[wiecej]