Dziś: | Wydanie z 12 lipca 2011 Aktualny nr: 846

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Mercedes wjechał pod pociąg
W sobotę, 9 lipca, na polnej drodze pomiędzy Baranem a Lutogniewem, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym osobowy mercedes zderzył się z pociągiem. Auto zostało roztrzaskane, a szynobus uszkodzony. Kierowca i pasażerka samochodu cudem przeżyli.
[wiecej]

Mahle w prokuraturze
Duma Krotoszyna w prokuraturze! Do organów ścigania wpłynęły dwa zawiadomienia. Jedno dotyczy podejrzenia o nieprawidłowościach w zakładzie, drugie wskazuje na możliwość potwierdzenia nieprawdy w zakresie wykonania usługi dla Mahle przez jedną z krotoszyńskich firm.
[wiecej]

Szczury w dziurawym chodniku
Na krotoszyńskim osiedlu zapadł się chodnik, a obok widać liczne dziury. Mieszkańcy twierdzą, że uszkodzenia zagrażają bezpieczeństwu bawiących się w pobliżu dzieci.
[wiecej]

Śmierdzący problem w Borzęciczkach
– Po wsi rozchodzi się bardzo brzydki zapach. Czasem jest nie do wytrzymania – powiedział radny miejski Leszek Chojnicki na ostatniej sesji koźmińskiej Rady Miasta. Stwierdził, że powodem jest hodowla świń, jaką prowadzi Zakład Przetwórstwa Mięsnego Mróz. Czy budowa biogazowni we wsi rozwiąże problem?
[wiecej]

Rozpalił ogień w lokomotywie
Bezdomny, który wzniecił ogień w nieczynnej lokomotywie kolejki wąskotorowej zostanie ukarany przez sąd. Policjanci zatrzymali 51-latka w miniony piątek przy dworcu kolejowym w Krotoszynie.
[wiecej]

Nie ma pieniędzy na staże
Nie ma pieniędzy na staże absolwenckie i nie wiadomo, czy jeszcze w tym roku będą. Krotoszyński Powiatowy Urząd Pracy w Krotoszynie nie otrzymał wystarczającej ilości środków.
[wiecej]

Wyniki matur 2011 - Matematyka najtrudniejsza
Do tegorocznej matury w naszym powiecie przystąpiło 647 uczniów. Wśród nich absolwenci liceów, techników, a także osoby poprawiające rezultaty z lat ubiegłych. Najlepszymi wynikami pochwalić się może I Liceum im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie. Zadowalające są również średnie powiatu, bardzo zbliżone do średnich wojewódzkich.
[wiecej]

Gmina ma sprzątać
Do tej pory za sprzątanie i naprawę uszkodzeń na przystankach autobusowych odpowiadał Miejski Zakład Komunikacji.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w strajku kolejarzy.
[wiecej]