Dziś: | Wydanie z 19 lipca 2011 Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
  
O matkobójcy, szalonym kochanku i tragedii ojca
O pracy policjantów mówi się rozmaicie, ale jedno jest pewne: to zajęcie dla twardzieli, którzy jako pierwsi muszą znaleźć się w miejscach tragedii. Czyli tam, gdzie leje się krew i płyną łzy, gdzie ludzie nawzajem pozbawiają się życia - celowo lub w sposób niezawiniony. Niejako w przededniu Święta Policji przypominamy kilka najgłośniejszych zabójstw, które zdarzyły się w ostatnich latach w naszym powiecie.
[wiecej]

Akcja jak z kryminału
Mieszkańcy Nowego Folwarku byli świadkami nocnej akcji policyjnej. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za złodziejami aut. Nad ranem udało się schwytać dwóch podejrzanych. Grozi im do 10 lat więzienia.
[wiecej]

Wszędzie za darmo, a w Koźminie się płaci
Koźmińskich handlowców oburzają opłaty parkingowe jakie trzeba uiszczać w soboty na rynku. I chociaż petycja w tej sprawie wpłynęła do burmistrza na początku maja, radni nie podjęli dotychczas żadnej decyzji.
[wiecej]

Nowe ulice i ronda, więc nowe nazwy
Krotoszyńskie ronda oraz ulice sąsiadujące z ul. Grudzielskiego już niedługo otrzymają nazwy. Propozycje nazewnictwa ustalono pod koniec czerwca. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą jednak radni miejscy na sesji.
[wiecej]

Wielki sukces Benic
Raz w roku Benice stają się rolniczą stolicą powiatu krotoszyńskiego za sprawą Wystawy Zwierząt Gospodarskich i Domowych. W tym roku odbyła się piąta edycja tej imprezy.
[wiecej]

Pamiętaj o paragonie
Na terenie powiatu krotoszyńskiego prowadzona jest letnia akcja Weź paragon. Pracownicy Urzędu Skarbowego sprawdzają, czy w punktach posiadających kasy fiskalne wydawane są paragony.
[wiecej]

Kto wyremontuje starą kuźnię?
Kolejna kontrola Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków wykazała postęp dewastacji dawnej kuźni w Starkówcu. Jednak i bez tego widać, że obiekt jest w krytycznym stanie.
[wiecej]

Znamy tutejszych kandydatów na posłów
Zbliża się koniec czteroletniej kadencji parlamentarnej, a termin wyborów zaplanowano wstępnie na 9 października. Powiatowe struktury poszczególnych partii wystawiają swoich kandydatów.
[wiecej]

Za mokro na cmentarz?
Niedawno Krotoszyn obiegły plotki, według których miasto miało zrezygnować z budowy cmentarza w Durzynie, a w zamian za to poszerzyć nekropolię przy Raszkowskiej o pobliskie ogródki działkowe. Gminni urzędnicy kategorycznie zaprzeczają.
[wiecej]