Dziś: | Wydanie z 26 lipca 2011 Aktualny nr: 848

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Krzywda rodziny Paprockich
Paproccy z Biadek stracili dom i 18-hektarowe gospodarstwo. Ich majątek podstępnie przejęto. Józef Paprocki myślał, że podpisuje u poznańskiego notariusza umowę pożyczki, a tymczasem dał zgodę do dysponowania swoją ziemią. Krótko po wyłudzeniu gospodarstwo i dom kupił były radny, członek krotoszyńskiej Platformy Obywatelskiej i działacz sportowy, Dariusz Rozum. W rozmowie z nami zapewnia, że nie wiedział o kupowaniu ziemi przejętej poprzez oszustwo.
[wiecej]

Rowerzystka zginęła pod kołami
Tragedia na drodze krajowej nr 15 w Perzycach. 58-letnia mieszkanka Zdun została śmiertelnie potrącona przez samochód ciężarowy. To kolejny śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 15, przebiegającej przez powiat krotoszyński.
[wiecej]

Czarne chmury nad Zdunami
Lokatorzy bloków stojących przy dawnej cukrowni w Zdunach czują się bezsilni. Dokucza im pył wydobywający się z pobliskich hałd. Firma składująca tam węgiel zapowiada wprowadzenie nowych rozwiązań.
[wiecej]

Gwałciciel skazany na 9 lat
46-letni mężczyzna, który próbował zgwałcić nieletnią krotoszyniankę, został skazany przez Sąd Rejonowy w Krotoszynie na 9 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.
[wiecej]

Sprawca śmiertelnego wypadku przed sądem
21 lipca w krotoszyńskim Sądzie Rejonowym odbyła się kolejna rozprawa Dawida R., który w ubiegłym roku, jadąc motocyklem pod wpływem alkoholu, spowodował tragiczny w skutkach wypadek na skrzyżowaniu ulic Wiśniowej i Stawnej w Krotoszynie. Do tragedii doszło podczas zlotu motocyklowego.
[wiecej]

Kłótnie na Parcelkach
Trwają prace budowlane na ul. Umińskiego na krotoszyńskich Parcelkach. Podczas spotkania z inspektorem budowy jej mieszkańcy wyrazili wiele zastrzeżeń.
[wiecej]

Konradowi ukradziono aparaty słuchowe
Konradowi Powroźnikowi tylko przez miesiąc służyły nowo zakupione aparaty słuchowe. W feralny piątek, 15 lipca, zostały uznane za zaginione. Chłopiec pozostawił je w szafce szatni basenowej i do dziś nie udało się ich odnaleźć. Są warte ponad dziesięć tysięcy złotych. Sprawę wyjaśnia krotoszyńska policja.
[wiecej]

Trójwymiarowe kino!
Krotoszyńskie Przedwiośnie jest w trakcie prac remontowych, przygotowujących je do cyfrowej projekcji filmów, także trójwymiarowych. Na tę inwestycję Państwowy Instytut Sztuki Filmowej dał 185 tysięcy złotych.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W krzywdzie, którą wyrządzono człowiekowi prostemu.
[wiecej]