Dziś: | Wydanie z 2 sierpnia 2011 Aktualny nr: 849

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Zwłoki na strychu
Tragedia w centrum Krotoszyna. Mieszkańcy jednej z kamienic odkryli na swoim strychu ciało kobiety. To 50-letnia krotoszynianka, która kilkanaście dni wcześniej zaginęła. Nie wiadomo, co pchnęło ją do samobójstwa.
[wiecej]

Feralny piątek na drogach
29 lipca na dwóch drogach w powiecie krotoszyńskim wydarzyły się dwa groźne wypadki. Rano w Sulmierzycach zderzyły się trzy auta, pod wieczór na trasie Zduny – Baszków doszło do czołowego zderzenia fiata i skody.
[wiecej]

Do sądu za pobicie ochroniarza
Dwaj mieszkańcy Krotoszyna, którzy pobili ochroniarza z marketu Biedronka, staną przed sądem. Prokuratura wystąpiła z aktem oskarżenia. Mężczyźni odpowiedzą za kradzież rozbójniczą, a jeden z nich dodatkowo za groźby karalne i znieważenie policjanta.
[wiecej]

Śmierć łabędzi
W poniedziałek, 25 sierpnia, rano, w krotoszyńskim parku miejskim znaleziono dwa padłe łabędzie. We wtorek zdechł następny. To jakaś ponura seria. Dziwnym zbiegiem okoliczności nasz reporter jest w samym środku wydarzeń.
[wiecej]

Tureccy rolnicy dziwią się
20 rolników z Bucaku w Turcji przebywało w zeszłym tygodniu w Krotoszynie. Obcokrajowców najbardziej zaskoczył porządek w naszych gospodarstwach oraz fakt, że ziemie rolników nie są rozproszone, a zabudowa zajmuje mało miejsca.
[wiecej]

Zduny za czarną kotarą
Aby obiektywnie ocenić – opisany przed tygodniem w Rzeczy – problem zdunowskiego składowiska węgla, należący do firmy BM Kobylin, należy wyjaśnić kilka kwestii technicznych, chemicznych i formalnych.
[wiecej]

Przyszła do nas...
Parafie dekanatu krotoszyńskiego przeżywały w minionym tygodniu (i nadal przeżywają) nawiedzenie kopii obrazu z Jasnej Góry.
[wiecej]

Korporacja Akademicka Chrobria, czyli o krotoszynianach studiujących w przedwojennym Poznaniu
W marcu 2011 roku ukazała się praca Maurycego Zajęckiego Album Academicorum. Biogramy członków Korporacji Akademickiej Chrobria (1921-1939) (Zakrzewo 2011). Autor opisał w niej losy życiowe ponad trzystu osób – członków działającej przed wojną w Poznaniu organizacji studenckiej Chrobria.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w dobiegającym końca, błogosławionym czasie peregrynacji.
[wiecej]