Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
  
Omal nie zginęła
W piątek, 12 sierpnia, doszło do groźnego potrącenia rowerzystki. Na skrzyżowaniu Kobylińskiej z Sienkiewicza kierowca samochodu ciężarowego najechał na 54-letnią mieszkankę Krotoszyna. Z obrażeniami ciała zawieziono ją do szpitala.
[wiecej]

Koniec sprawy skandalistki z Raciborowa - Małgorzata Wesołek odsiedzi 2 lata
Dobiegła końca długa i zawikłana sprawa skandlistki z Raciborowa, o której wielokrotnie pisaliśmy w Rzeczy w ubiegłym roku. Trzykrotnie w maju i jeden raz w sierpniu.
[wiecej]

Problem z gruntami po PKP
Duży problem mają mieszkańcy gminy Rozdrażew, przez których grunty przebiegała dawniej kolej wąskotorowa z Krotoszyna do Pleszewa. Skrawki terenu dzielą nieruchomości prywatne – działki budowlane i pola.
[wiecej]

Żniwa w korkach na modernizowanej drodze
Wszyscy mieszkańcy Chwaliszewa zgodnie przyznają, że cieszą się z remontu drogi powiatowej biegnącej przez wieś, jednak zastanawiają się, dlaczego największe prace zaplanowano na czas żniw. Mają również pewne obawy o bezpieczeństwo posesji podczas obfitych opadów deszczu.
[wiecej]

Biedronka w remoncie
Najprawdopodobniej dopiero w połowie września możemy oczekiwać otwarcia supermarketu Biedronka, mieszczącego się w Krotoszynie przy ul. Koźmińskiej.
[wiecej]

Miasto utonie w półmroku?
Na alei Powstańców Wlkp. w Krotoszynie lampy uliczne uległy awarii i nie świecą już od ponad tygodnia. Możliwe jednak, że w niedalekiej przyszłości wiele ulic będzie pogrążonych w ciemności. I to nie z powodu usterki, a… oszczędności.
[wiecej]

Ile można dostać za zboże?
Na terenie naszego powiatu żniwa zaczęły się stosunkowo wcześnie. Ci, którzy sprzedali swe zbiory w połowie lipca, zyskali na cenie. Obecnie za zboża oraz rzepak skupujący płacą mniej.
[wiecej]

Co dalej z ul. Młyńską?
Po budowie kanalizacji stan ulicy Młyńskiej w Krotoszynie pozostawia wiele do życzenia. Jezdnia jest pełna dziur i nierówności. Kiedy zostanie wyrównana?
[wiecej]

Osiedle Parcelki zbyt rzadko monitorowane
Tak uważa Stanisław Szpoper, przewodniczący Rady Osiedla nr 4 w Krotoszynie, którego sylwetkę w ramach rozpoczętego niedawno cyklu.
[wiecej]