Dziś: | Wydanie z 23 sierpnia 2011 Aktualny nr: 852

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!
Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Dworzec w rękach Rozuma?
Dworzec autobusowy PKS przejdzie w ręce Dariusza Rozuma, lokalnego działacza Platformy Obywatelskiej, członka zarządu powiatowego PO, byłego radnego miejskiego. Znany właściciel biura obrotu nieruchomościami jako jedyny złożył ofertę w przetargu ogłoszonym przez spółkę PKS w Ostrowie Wlkp. Burmistrz Krotoszyna uważa, że gmina ma prawo pierwokupu tego terenu. Wpis do ksiąg wieczystych wpłynął jednak po fakcie – dzień po rozstrzygnięciu przetargu.
[wiecej]

Burmistrz nie wie, co zrobić z Wodnikiem
Krotoszyn dołoży w tym roku ponad 400 tysięcy do basenu Wodnik. Jeżeli tego nie zrobi, już w listopadzie krytej pływalni zabraknie środków na funkcjonowanie.
[wiecej]

Ukradł auto i rozbił je na lampie
Pijany mężczyzna ukradł samochód ze stacji paliw. Cudzym autem przewiózł dwóch kolegów po kilku ulicach Krotoszyna, by zakończyć wycieczkę na lampie drogowej. Po wypadku kierowca i pasażerowie ukryli się w polu kukurydzy.
[wiecej]

Złapią psa, ale tylko do godz. 16.00
Schronisko postanowiło wyłapywać bezpańskie psy tylko w godzinach otwarcia obiektu. Tłumaczy to brakiem pieniędzy na eksploatację auta i nadgodziny dla pracowników.
[wiecej]

Baszkowski obiekt za 16 mln otwarty
Nowa część Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie uroczyście otwarta. Budowa obiektu kosztowała ponad 16 milionów i trwała – bagatela – 12 lat.
[wiecej]

Fabuła wychodzi z kina
Prawdopodobnie za kilka miesięcy krotoszynianie będą musieli pożegnać się z klubem Fabuła. Na parterze kina Przedwiośnie KOK chce bowiem otworzyć salę kinowo-koncertową.
[wiecej]

Zlot bez kontrowersji
W miniony weekend na krotoszyńskim Błoniu już po raz 24. odbył się zlot Motocykli Ciężkich i Weteranów. Organizatorzy dołożyli w tym roku szczególnych starań, by zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom i osobom odwiedzającym teren zlotu.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W zachowaniu Dionizego Waszczuka, wymykającym się wszelkim ramom.
[wiecej]