Dziś: | Wydanie z 30 sierpnia 2011 Aktualny nr: 853

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Mógł zabić nożem
Na stację Bliska w Koźminie Wlkp. napadł mężczyzna. Zażądał od kasjerki wydania gotówki. Kiedy ta się nie zgodziła, zagroził jej nożem. Sprawca kradzieży nie był zamaskowany. Policja apeluje o pomoc w jego ujęciu i publikuje portret pamięciowy.
[wiecej]

Kaufland jednak zagrożony
Krotoszynianie od lat czekają na obiecany supermarket Kaufland, a także na budowę dwóch rond. Bardzo prawdopodobne, że inwestycja nie zostanie zrealizowana. Inwestor ogłosił bowiem, że nie dysponuje wystarczającymi środkami.
[wiecej]

Policja walczy z Browarem
Radny Mirosław Gańko z krotoszyńskiej drogówki przedstawił na sesji szokujące statystyki interwencji policyjnych, jakie miały miejsce w lokalu Browar. Powiatowa Komenda Policji domaga się przez to cofnięcia zezwolenia na sprzedaż alkoholu w tym klubie.
[wiecej]

Gmina odda tanio dawną Ratuszową
Nie chcę, by na rynku były tylko banki – powiedział burmistrz Krotoszyna, Julian Jokś. Dlatego włodarz gminy postanowił ogłosić przetarg na wynajem lokalu po dawnej Ratuszowej na okres 20 lat. Cena wywoławcza miesięcznego czynszu ma wynieść 2.750 złotych.
[wiecej]

Sprawa PKS ciągle niejasna
Teren krotoszyńskiego dworca PKS kupił niedawno handlujący nieruchomościami były radny miejski, Dariusz Rozum. Miasto zamierza jednak walczyć o przejęcie tych gruntów. Szanse wynoszą około 50 procent. W razie niepowodzenia magistrat chce otworzyć zastępczy dworzec.
[wiecej]

Każda głowa zapłaci za śmieci
Koźmiński magistrat planuje wprowadzenie od stycznia nowego systemu wywozu odpadów komunalnych oraz segregacji śmieci. Zmiany są podyktowane ustawą o gospodarce odpadami w Polsce, która weszła w życie 1 lipca.
[wiecej]

Miasto pod wodą
Zaledwie kilkanaście minut ulewy wystarczyło, by w minioną środę wiele ulic Krotoszyna znalazło się pod wodą. Mieszkańcy miasta twierdzą, że przyczyną zalania były zbyt wąskie rury kanalizacyjne.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Kiedy Polska zaczynała demokratyczną drogę, jedną z posłanek została Józefa Hennelowa z Tygodnika Powszechnego.
[wiecej]