Dziś: | Wydanie z 13 września 2011 Aktualny nr: 855

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Okradł matkę dla narkotyków
16-latek z Krotoszyna dwukrotnie okradł własną matkę, by zdobyć pieniądze na zakup narkotyków, i za posiadanie marihuany trafił przed oblicze sądu dla nieletnich. To nie jedyny taki przypadek w naszym mieście, gdy młodzi tracą kontrolę nad sobą i kradną, gdzie się da, by zabić narkotyczny głód. Później sprzedają zdobyte przedmioty w lombardach. – Spraw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii jest coraz więcej – twierdzi prezes Sądu Rejonowego, Patryk Pietrzak – także w wydziale dla nieletnich. Wynika to z rosnącej dostępności narkotyków na rynku. Prokurator rejonowy, Maria Kołodziejczyk, przypomina: – Ostatni areszt zastosowano w listopadzie 2010 roku wobec trzech osób handlujących środkami odurzającymi. W tej sprawie zapadły już wyroki w Sądzie Rejonowym w Krotoszynie. – Zdaniem śledczych środowiska te są szczelne. Podejrzany czy oskarżony nie chce powiedzieć, od kogo kupił narkotyk – dodaje prokurator.
[wiecej]

Relacja naszej dziennikarki - Widziałam ich cierpienie, krew i słyszałam jęki
Gdyby nie natychmiastowa pomoc kilku kierowców cztery osoby prawdopodobnie zginęłyby w wypadku samochodowym pod Dobrzycą. Tak twierdzi Marian Jechna, który jako jeden z niewielu walczył o życie tych ludzi.
[wiecej]

Kary dla zakładu usług umorzone?
Na sesji, która odbyła się 2 września, powróciła sprawa byłego kierownika Zakładu Usług Komunalnych, Mariusza Dąbrowskiego. Radni zarzucili burmistrzowi, że zbyt pochopnie podjął decyzję o jego zwolnieniu, nie wyciągając wcześniej konsekwencji za zaniedbania, które ich zdaniem były ewidentne.
[wiecej]

Mieczysław Dylak prezesem Astry
Przetasowania w zarządzie klubu Astra Krotoszyn. Lesław Maćkowiak, właściciel firmy Okstol, zrezygnował z funkcji prezesa. Jego następcą wybrano Mieczysława Dylaka.
[wiecej]

Kino 3D strzałem w dziesiątkę
Kino Przedwiośnie od ponad miesiąca wyświetla filmy w jakości cyfrowej i trójwymiarowej. Do tej pory na seanse wybrało się prawie trzy tysiące osób.
[wiecej]

Ponad 30 mandatów w jednym dniu!
Tylko jednego dnia krotoszyńscy policjanci nałożyli 18 mandatów na pieszych, 14 na kierowców oraz 3 na rowerzystów. 6 września na ulicach Krotoszyna przeprowadzili akcję prewencyjną Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.
[wiecej]

PKS – sąd przyznał rację miastu
Kilka dni temu Sąd Rejonowy utrzymał wpis gminy Krotoszyn do księgi wieczystej o zamiarze pierwokupu terenu dworca PKS. Ostrowska spółka zapowiada apelację.
[wiecej]

Złodziejka poszła do lombardu
43-letnia kobieta, mieszkanka Koźmina, została zatrzymana przez policję za dokonanie kradzieży roweru. Później wyszło na jaw, że ukradła sprzęt z lombardu i dwa inne rowery.
[wiecej]

Dla każdego coś smacznego
Już po raz piąty w Krotoszynie odbył się Festiwal Kuchni Regionalnej Krotoszyn z Okrasą. Przyjemna aura przyciągnęła na krotoszyński rynek rzeszę mieszkańców powiatu, a atrakcje zatrzymały ich w centrum miasta do późnego wieczoru.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w smutnych wrześniowych rocznicach.
[wiecej]