Dziś: | Wydanie z 20 września 2011 Aktualny nr: 856

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Walczą o jak najmniejszą karę dla syna
Podczas ostatniej rozprawy Dawida R. przesłuchano biegłych psychiatrów i psychologa. Mężczyzna, jadąc po pijanemu spowodował wypadek, w wyniku którego zginęły dwie osoby – przechodzień i 15-letnia pasażerka motocykla sprawcy. Rodzice wyznaczyli nagrodę dla świadków, którzy zeznaliby przed sądem, że piesi, których potrącił, również byli pijani.
[wiecej]

Zamkną oddział w Koźminie
Brak lekarzy internistów, straty finansowe i kosztowne dowożenie pacjentów na badania do Krotoszyna – to główne powody likwidacji od 1 stycznia 2012 roku pododdziału wewnętrznego opieki średnioterminowej w Koźminie Wielkopolskim. Sprawę omawiano 7 września na posiedzeniu Rady Społecznej SPZOZ w Krotoszynie. Za cztery miesiące pacjenci leczeni dotąd w tym mieście będą przyjmowani na oddziale wewnętrznym szpitala powiatowego na ul. Mickiewicza w Krotoszynie.
[wiecej]

Krotoszynianie zdenerwowani, bo z Energą... tylko przez telefon
Już po paru tygodniach widać, jak wiele problemów sprawiło przeciętnemu Kowalskiemu zamknięcie biura obsługi klienta firmy Energa. W punkcie przy ulicy Słodowej w Krotoszynie można było opłacać rachunki, a nade wszystko załatwiać formalności. Telefoniczne i internetowe biura obsługi klienta nie zdają egzaminu.
[wiecej]

Wodnik zniósł darmowe wejścia dla niepełnosprawnych
Osoby mające drugą lub trzecią grupę inwalidzką nie będą już mogły korzystać z krytej pływalni Wodnik za darmo. Ten przywilej posiadają tylko niepełnosprawni z pierwszą grupą.
[wiecej]

Orkiestra bez dyrygenta
Tadeusz Lawrenz, prowadzący od jedenastu lat orkiestrę dętą w Sulmierzycach, zrezygnował z funkcji kapelmistrza. Niebawem rozpisany zostanie konkurs na nowego prowadzącego orkiestrę.
[wiecej]

Dopalacze wciąż dostępne
Mimo tego, że 2 października 2010 roku zamknięto w Polsce wszystkie sklepy z dopalaczami, temat tych niebezpiecznych środków powraca. Okazuje się bowiem, że bez większych problemów zamówić je można w internecie.
[wiecej]

Okrasa kosztował ok. 55 tysięcy
Na Festiwal Kuchni Regionalnej Krotoszyn z Okrasą wydano w tym roku 55 tys. zł. Do 15 września Starostwo Powiatowe opłaciło faktury na łączną kwotę 49 tys. zł.
[wiecej]

Niemcy i Polacy – miara dobroci i ofiary
Poznańscy realizatorzy Dorota Latour-Paczka i Jacek Kubiak przygotowują film dokumentalny o tematyce niezwykłej, bo łamiącej zastane stereotypy. Historia, którą zamierzają przypomnieć, sięga lat II wojny światowej i jest związana z Krotoszynem. Autorzy filmu apelują do krotoszynian o pomoc w zbieraniu materiałów.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W zrozumieniu ciężaru ofiary, która spada na kogoś, kto na nią nie zasługuje.
[wiecej]