Dziś: | Wydanie z 27 września 2011 Aktualny nr: 857

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Bomba w sądzie
40 osób ewakuowano z Sądu Rejonowego w Krotoszynie, bo ktoś telefonicznie zgłosił, że podłożono tam bombę. Było to 21 września o godz. 9.15. Tego dnia zaplanowanych było niemal dwadzieścia spraw cywilnych i karnych, spośród których najpoważniejsza – jak się wydaje – dotyczyła więźnia dowiezionego z Poznania. Na czas akcji część ul. Sienkiewicza wyłączono z ruchu. Po godzinie stało się jasne, że bomby w sądzie nie ma. Nieustalonemu na razie sprawcy fałszywego alarmu grozi wysoka kara.
[wiecej]

Wpadł w poślizg na mokrej nawierzchni
Jesienna aura, śliska nawierzchnia, zbyt szybka jazda... i dochodzi do wypadku. Kolejny miał miejsce 19 września na drodze pomiędzy Konarzewem a Baszkowem.
[wiecej]

Podpisy w obronie szpitala
Koźmińscy radni protestują przeciwko zamknięciu oddziału opieki średnioterminowej przy ul. Stęszewskiego. Do władz dołączyli się mieszkańcy, którzy zebrali w tej sprawie około tysiąca podpisów.
[wiecej]

Zduny - Czy rzeczywiście pylenie nie przekracza norm?
Burmistrz Władysław Ulatowski po konsultacjach z prawnikiem postanowił wyegzekwować swoją decyzję o wstrzymaniu działalności sortowni węgla w Zdunach, należącej do firmy BM Kobylin. Poseł Szczepański interweniował w tej sprawie u prokuratora generalnego. Jednak najświeższe wyniki pomiarów pylenia mówią, iż normy nie zostały przekroczone.
[wiecej]

W związku z niżem pustoszeją szkoły
Z powodu niżu demograficznego już drugi rok z rzędu coraz mniej uczniów rozpoczyna naukę w szkołach ponadgimnazjalnych naszego powiatu.
[wiecej]

Sulmierzyce - Kto zjadł kiełbaski?
Powiatowe dożynki w Sulmierzycach pod kątem logistycznym wypadły tragicznie. Tak twierdzi większość tamtejszych radnych.
[wiecej]

Po porażce trener Astry podał się do dymisji
25 września piłkarze z Krotoszyna przegrali na wyjeździe 1:4. Nie to jest jednak teraz problemem. Po meczu do dymisji podał się trener krotoszyńskiej drużyny, Łukasz Rak.
[wiecej]

Nowaczyk musiał powiedzie dosyć, dlatego kandyduje
W trakcie trwającej kampanii wyborczej politycy zaczynają zdawać sobie sprawę, że obecność w sieci pozwala na szybki i nieograniczony kontakt z wyborcą.
[wiecej]