Dziś: | Wydanie z 4 października 2011 Aktualny nr: 858

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Pchnięcie nożem już w Kaliszu
29 września w kaliskim Sądzie Okręgowym odbyła się kolejna rozprawa Turka Erkana P. (pseudonim Nuri) – kucharza z lokalu Tabakiera w Krotoszynie, podejrzanego o próbę zabicia klienta. Nie przyniosła rozstrzygnięcia, a kolejny termin wyznaczono na 4 listopada.
[wiecej]

15-letni kierowca zginął w wypadku
W minioną sobotę w Raciborowie doszło do tragicznego wypadku samochodowego. Kierowca peugeota, 15-letni mieszkaniec gminy Krotoszyn, poniósł śmierć, natomiast 16-letni pasażer przebywa w szpitalu. Nieletni kierowca zabrał auto bez zgody rodziców.
[wiecej]

Hala za 13 milionów bez dobrego dojazdu?
O budowie hali widowiskowo-sportowej w Krotoszynie mówi się od dawna. Teraz zaczęło być głośno o dojeździe do niej.
[wiecej]

Mieszkańcy nadal walczą o szpital
Koźminianie nie chcą się pogodzić z planowanym zamknięciem tzw. małego szpitala w swojej miejscowości. Tymczasem dyrektor SPZOZ, Paweł Jakubek, złożył oficjalny wniosek o jego likwidację do Rady Powiatu.
[wiecej]

Debata wyborcza bez trojga kandydatów
Debata przed wyborami to rzecz cenna i potrzebna. Pozwala na poznanie kandydatów, wykraczające poza informacje zawarte na plakatach czy ulotkach. Z tego założenia wyszła Rada Osiedla nr 5 w Krotoszynie.
[wiecej]

Kto nie głosuje, ten niech nie krytykuje
W najbliższą niedzielę wybierzemy naszych przedstawicieli do Sejmu i Senatu. Zróbmy wszystko, aby wśród 460 posłów znalazł się mieszkaniec Ziemi Krotoszyńskiej.
[wiecej]

Kto, z kim i dlaczego?
Tak obwieszonych plakatami słupów krotoszynianie dotąd nie widzieli.
[wiecej]

Pożegnali dyrygenta i wybrali ławników
27 września odbyła się sesja Rady Miasta Sulmierzyce, podczas której pożegnano wieloletniego dyrygenta miejscowej orkiestry dętej – Tadeusza Lawrenza. W trakcie posiedzenia wybrano też ławników do Sądu Rejonowego w Krotoszynie i Sądu Okręgowego w Ostrowie Wlkp.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W odpowiedzi na pytanie dziś najważniejsze.
[wiecej]