Dziś: | Wydanie z 11 października 2011 Aktualny nr: 859

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Mamy posła!
Krotoszynianin Maciej Orzechowski (Platforma Obywatelska) zdobył najwięcej głosów spośród kandydatów z Ziemi Krotoszyńskiej i wszedł do Sejmu. Stanisław Szczotka z PSL osiągnął drugi rezultat, ale posłem nie zostanie. Andżelika Możdżanowska z Kępna, popierana przez ludowców, została senatorem także dzięki głosom 8.388 mieszkańców powiatu krotoszyńskiego. Wynik Orzechowskiego jest imponujący, zwłaszcza w naszym powiecie, gdzie zdobył 8.709 głosów, czyli o 615 więcej niż cztery lata temu.
[wiecej]

Jak żyć bez wody, łazienki, toalety?
Pięcioosobowa rodzina Karżewiczów żyje w dwupokojowym mieszkaniu socjalnym we Wrotkowie, gdzie nie ma ani bieżącej wody, ani łazienki. By skorzystać z toalety, Karżewiczowie muszą udać się do nieocieplanej piwnicy.
[wiecej]

Lądowisko przy szpitalu za ponad milion
W czerwcu 2012 r. na terenie szpitala powiatowego przy ul. Mickiewicza w Krotoszynie powstanie lądowisko dla śmigłowców. To inwestycja warta 1 mln 192 tys. zł.
[wiecej]

Sześciolatki kiełbasą wyborczą?
Nowemu parlamentowi zostanie przedłożona propozycja, by dzieci sześcioletnie poszły obowiązkowo do pierwszej klasy nie w 2012, a w 2013 roku. Czy politycy próbują zrobić z dzieci kiełbasę wyborczą?
[wiecej]

Kto mi zapłaci za uszkodzone auto?
Ulica Kobylińska w Krotoszynie już od dwóch tygodni jest rozryta. Tymczasem kierowcy nie mają wyjścia – muszą nią jeździć. Wielu z nich narzeka na opieszałość w pracach, tak jak pan Tadeusz, który niedawno na jednej z dziur uszkodził zawieszenie. – Kto mi za to zapłaci? – pyta.
[wiecej]

Podróżowanie wyciągnęło go z alkoholizmu
64-letni Mieczysław Pawlak razem z pięcioma psami i kotem co roku objeżdża rowerem całą Polskę. Tydzień temu był w Krotoszynie.
[wiecej]

Remontują budynek w parku
Budynek gospodarczy w krotoszyńskim parku Wojska Polskiego jest modernizowany. Do końca listopada będzie miał nowy dach, drzwi i okna. Drugi etap prac gmina zaplanowała na przyszły rok.
[wiecej]

Po placu zabaw nie ma śladu
Od września trwało układanie kostki na ulicy Madalińskiego w Krotoszynie (osiedle Parcelki). Modernizacją miał być objęty również plac zabaw dla dzieci, ale teraz nie ma go wcale.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Maciej Orzechowski ponownie w Sejmie.
[wiecej]