Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
  
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Rowerzysta śmiertelnie potrącony przez auto
W minioną środę na ulicy Kobylińskiej w Krotoszynie rozegrała się tragedia. 49-letni rowerzysta został potrącony przez samochód osobowy. Z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Mimo reanimacji, zmarł.
[wiecej]

Koźminianie kontra dyrektor szpitala
Mieszkańcy Koźmina stawiają sprawę jasno: chcą, by SPZOZ wycofał się z pomysłu likwidacji tzw. małego szpitala w ich mieście. Dyrektor Paweł Jakubek nie zamierza jednak cofnąć decyzji.
[wiecej]

Ile zarabiają nauczyciele?

We wrześniu nauczyciele dostali 7-procentową podwyżkę płac. Rząd podjął taką decyzję, ale nie przekazał gminom pieniędzy. Samorządy muszą więc dokładać do wynagrodzeń pedagogów i do szkół. Gmina Krotoszyn wyłożyła w tym roku już prawie 7 mln zł.

[wiecej]

Darmowe laptopy dla wybranych
Jeszcze w październiku tego roku sto wybranych osób z ubogich rodzin z Krotoszyna otrzyma za darmo laptopy. Oprócz przenośnego komputera szczęśliwcy będą mieli bezpłatny dostęp do internetu.
[wiecej]

Albo działamy, albo się żegnamy
Burmistrz Julian Jokś namawia ościenne gminy do wybudowania stacji przeładunkowej odpadów komunalnych w Wałkowie. - Musimy podjąć decyzję teraz. Skończmy tę zabawę. Albo działamy, albo się żegnamy - powiedział na spotkaniu Związku Gmin Zlewni Górnej Baryczy.
[wiecej]

Opuszczam lokalne koło PO

Rozmowa z Maciejem Orzechowskim, ginekologiem z Krotoszyna, który po raz drugi z rzędu dostał się do Sejmu.

[wiecej]

Czy warto było głosować na Platformę?
Felieton powyborczy
[wiecej]

Radni pytają: kiedy remont Raszkowskiej?
Remontu dziurawej ulicy Raszkowskiej w Krotoszynie od kilku lat domagają się radni i mieszkańcy. Powiat tłumaczy się brakiem pieniędzy i tym, że gmina ma w planach budowę kanalizacji, wobec czego nie warto teraz modernizować nawierzchni.
[wiecej]

Nagrody pieniężne dla nauczycieli
14 października w krotoszyńskim ratuszu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Urząd Miejski nagrodził ponad 30 nauczycieli i dyrektorów szkół w mieście i gminie
[wiecej]