Dziś: | Wydanie z 31 października 2011 Aktualny nr: 862

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Odeszli od nas w 2011 roku

[wiecej]

Wspomnienie o Piotrze Kolasińskim - Z rozsądkiem przyjmował przeciwności losu
30 kwietnia 2011 roku opuścił rodzinę, przyjaciół, kolegów i swoich pacjentów dr nauk medycznych Piotr Kolasiński. Poniżej publikujemy wspomnienie o nim pióra jego brata, dr. Jerzego Kolasińskiego.
[wiecej]

Sulmierzyce - Lapidarium nie będzie
Burmistrz Sulmierzyc jasno stwierdza, że wizja utworzenia lapidarium na terenie starego cmentarza umarła śmiercią naturalną. – Myślałem, że jest to dobry pomysł na zagospodarowanie terenu – kwituje, dodając jednocześnie, że miasto nie jest administratorem tego terenu, tylko parafia.
[wiecej]

Co wywalczono w sprawie podatków?
Czy tylko przedsiębiorcy mają dźwigać dług miasta? – pytali właściciele lokalnych firm na spotkaniu z radnymi. Omawiano podwyżki podatków od nieruchomości. Sugestie radnych koalicyjnych i protesty przedsiębiorców spowodowały, że burmistrz poszedł na mały kompromis.
[wiecej]

Rolnicy dostaną po portfelach
Krotoszyńscy radni uchwalili podwyżkę ceny kwintala żyta, która jest podstawą do obliczania podatku rolnego. W tej chwili wynosi ona 34,10 zł, natomiast od przyszłego roku zwiększy się do 60 zł.
[wiecej]

Oskarżony motocyklista zostanie w areszcie
Zeznania świadków w procesie Dawida R., który spowodował śmiertelny wypadek motocyklowy w ubiegłym roku, potwierdziły, iż był on pod wpływem alkoholu. Sprawa nadal jest w toku.
[wiecej]

Filipiak i Kolenda nie będą radnymi?
Radni gminy Rozdrażew – Zdzisław Filipiak i Dariusz Kolenda, powinni stracić mandaty. Taką opinię prawną przedłożyła radczyni Tatiana Cierniewska. Powód? Filipiak jest skarbnikiem rozdrażewskiego Kółka Rolniczego, a Kolenda dzierżawi ziemię od gminy. Jest to naruszenie zakazu działalności z wykorzystaniem mienia komunalnego.
[wiecej]

Ulica Sienkiewicza w ciemnościach
Od kilku tygodni ulica Sienkiewicza w Krotoszynie pogrążona jest w ciemnościach. Wszystko przez to, że Krotoszyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa zdemontowała lampy uliczne ze swoich remontowanych bloków.
[wiecej]

Benice oddały hołd
Uroczystość odsłonięcia pomnika ku czci poległych w 1946 roku żołnierzy AK w Benicach to wydarzenie nie do przecenienia. Nie tylko dlatego, że upamiętnia po długim czasie milczenia tych, którzy w tragicznych latach 40. mieli odwagę przeciwstawić się nowej, narzuconej i obcej władzy.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W uczuciach i pamiętaniu.
[wiecej]