Dziś: | Wydanie z 8 listopada 2011 Aktualny nr: 863

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Bójka pod browarem
W nocy 1 listopada przed klubem Browar doszło do bójki między zapaśnikami i sumoką (prawdopodobnie nietrzeźwymi) oraz ochroniarzami. Agencja ochrony zaprzecza, jakoby coś takiego miało się wydarzyć, a wezwana na miejsce policja... nie stwierdziła rozróby.
[wiecej]

Dzieci innego Boga?
Krotoszyńska edukacja podstawowa i gimnazjalna z założenia stawiała w centrum uwagi dobro dziecka, a nie kryterium finansowe. Opinia ta jednak został zachwiana wizją likwidacji dwóch zespołów szkół z oddziałami integracyjnymi. Czy to właściwy sposób na oszczędności budżetowe gminy Krotoszyn w wydatkach bieżących? Rozmawialiśmy o tym z rodzicami uczniów.
[wiecej]

Sprzeciwiają się zmianom w gminnej oświacie
Nauczyciele nie zgadzają się z propozycją rozbicia krotoszyńskich zespołów szkół. Uważają, że byłoby to krzywdzące dla uczniów.
[wiecej]

Handlujący na targu będą mieli drożej
W przyszłym roku opłaty dla osób handlujących na targowisku miejskim w Krotoszynie będą wyższe o 15 proc. Po podwyżce do kasy miejskiej wpłynie rocznie o 200 tys. zł więcej.
[wiecej]

Prace na Osadniczej – do połowy grudnia
Jesteśmy po przetargach, przekazaliśmy już place budowy wykonawcom – informuje o bieżącej sytuacji na ulicy Osadniczej dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, Krzysztof Jelinowski. Prace remontowe powinny się zakończyć do 9 grudnia br.
[wiecej]

Dlaczego na ul. Przemysłowej nie będzie placu zabaw? - Ludzie wymagają, ale nie działają
Mieszkańcy Krotoszyna domagają się budowy placu zabaw przy ul. Przemysłowej. Jednak w konkursie firmy Nivea, gdzie można było wygrać taki obiekt, miasto zajęło dopiero 411. miejsce.
[wiecej]

Przerwą nabór na strażnika
Jednych będziemy zatrudniać, a innych zwalniać? Tak nie powinno być – stwierdził radny Paweł Radojewski i zawnioskował o natychmiastowe przerwanie naboru do Straży Miejskiej w Krotoszynie. Jego apel przyniósł efekt: rekrutacja zostanie wstrzymana. Stało się to po publikacji w naszym tygodniku.
[wiecej]

Namiot dla straży pożarnej
Jeszcze w tym miesiącu krotoszyńska zawodowa straż pożarna kupi specjalistyczny namiot ratowniczy. Będzie to możliwe dzięki środkom przekazanym na ten cel przez starostwo oraz kilka gmin naszego powiatu. Namiot ma służyć społeczności naszego powiatu w sytuacjach kryzysowych, m.in. jako zaplecze dla osób ewakuowanych.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W drodze życia.
[wiecej]