Dziś: | Wydanie z 15 listopada 2011 Aktualny nr: 864

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Chłopak rzucił się pod pociąg
16-letni Gerard z Wtórku (powiat ostrowski) zginął na przejeździe kolejowym w Biadkach. Chłopak rzucił się pod pociąg towarowy. Policja i prokuratorzy prowadzą śledztwo, które ma wyjaśnić przyczyny i okoliczności samobójstwa. Czy był to zawód miłosny? A może inne problemy nastolatka?
[wiecej]

Ciągłe zawirowania z Kauflandem
O budowie supermarketu Kaufland oraz dwóch rond w Krotoszynie mówi się od prawie dekady. Kilka miesięcy temu wicestarosta krotoszyński twierdził, że inwestor nie dysponuje środkami potrzebnymi na realizację przedsięwzięcia. Dzisiaj okazuje się, że spółka Tal&Co nie chce jednak rezygnować z budowy.
[wiecej]

Dworzec PKS: sąd po stronie miasta
Samorząd miasta i gminy Krotoszyn będzie mógł kupić dworzec PKS. Sąd Okręgowy w Kaliszu oddalił apelację ostrowskiej spółki PKS.
[wiecej]

Krotoszyńska szkoła dała mu się we znaki - Wyznanie wiceszefa byłego browaru
Kto pamięta Marka Jakubiaka, wiceprezesa warszawskiej spółki Porion, która przed laty przejęła browar w Krotoszynie?
[wiecej]

Podarunek od BOR-u
Biuro Ochrony Rządu przekazało Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Konarzewie chryslera voyagera. Stało się to dzięki urodzonemu w Krotoszynie generałowi Pawłowi Bielawnemu, zastępcy szefa BOR.
[wiecej]

Gdzie staną fotoradary?
Do tej pory straż miejska mogła ustawiać fotoradar przenośny w każdym miejscu na drodze gminnej. Od lipca przepisy się zmieniły. Kontrolowanie prędkości może odbywać się jedynie w wyznaczonych i specjalnie oznakowanych strefach.
[wiecej]

Nowa grupa producencka przyjmuje rolników
Od niedawna działa w Krotoszynie nowa grupa producencka zrzeszająca rolników produkujących żywiec wołowy. – Chcemy współpracować z innymi grupami – mówi jej prezes, Hieronim Marszałek z Ustkowa. – Wspólne działanie może przynieść wszystkim wymierne korzyści.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W inwestycjach prowadzonych w Krotoszynie.
[wiecej]