Dziś: | Wydanie z 22 listopada 2011 Aktualny nr: 865

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
REKLAMA 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Wyszła i nie wróciła...
19-letnia Aleksandra Wosiek wyszła z domu 10 listopada wieczorem i nie wróciła. W poszukiwania zaginionej zaangażowała się policja z całej Wielkopolski. Dziewczynę znaleziono dopiero tydzień później, w północnej części naszego województwa - w Złotowie.
[wiecej]

Sąd przesłuchał kolejnych świadków
18 listopada, na rozprawie Dawida R., oskarżonego o spowodowanie w ubiegłym roku, w trakcie zlotu motocyklowego, wypadku ze skutkiem śmiertelnym, przesłuchano kolejnych dwóch świadków.
[wiecej]

Nuri dostał 2 lata w zawieszeniu
Na 2 lata więzienia z warunkowym zawieszeniem kary na 5 lat skazał 21 listopada Sąd Okręgowy w Kaliszu 40-letniego kucharza z Turcji. Pani prokurator żądała 8 lat więzienia. Sąd uznał jednak racje obrońców braci Łukasza i Tomasza Krzyżanowskich.
[wiecej]

Trzy rodziny straciły dach nad głową
Rankiem 11 listopada wybuchł pożar w przysiółku Siemianów (dawniej Zymanów) k. Ujazdu w gminie Cieszków. Spaliło się poddasze. Trzy rodziny straciły mieszkania.
[wiecej]

Zostawcie naszą szkołę w spokoju!!!
Nie wyobrażam sobie, żeby moje niepełnosprawne dziecko samo szło z Parcelek aż do szkoły na Błoniu – oburzali się rodzice podczas zebrania, które odbyło się w sprawie planowanych zmian oświatowych. Zespół Szkół nr 1 ma zostać rozbity: szkoła podstawowa z klasami integracyjnymi ma pozostać na Parcelkach, natomiast gimnazjum ma zostać zlikwidowane.
[wiecej]

Chcą przywrócenia ulg na krytym basenie
Osoby z drugą lub trzecią grupą inwalidzką nie mogą korzystać z krytej pływalni Wodnik za darmo. Ten przywilej posiadają tylko niepełnosprawni z pierwszą grupą. Krotoszynianie chcą to zmienić, złożyli petycję do burmistrza.
[wiecej]

Chcą budować Ruch Palikota
W Krotoszynie zawiązuje się koło Ruchu Palikota. Powiatowe struktury ugrupowania, które weszło do Sejmu w ostatnich wyborach, będą tworzyli bracia Tomasz i Patryk Serafiniakowie.
[wiecej]

A plakaty ciągle wiszą
Plakaty wyborcze powinny zostać usunięte przez komitety wyborcze w terminie 30 dni od dnia wyborów. Niestety, w wielu miejscach wiszą one bezkarnie do dzisiaj. Obowiązek zdjęcia materiałów wyborczych dotyczy również prywatnych posesji.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W dobru dziecka.
[wiecej]