Dziś: | Wydanie z 29 listopada 2011 Aktualny nr: 866

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Zginęło dziecko
Tragedia w Mokronosie. Na podwórzu gospodarstwa rolnego dwuletni chłopiec został wciągnięty przez maszynę rolniczą. Dziecko zginęło na miejscu. Dochodzenie prowadzi policja i prokuratura. To drugi wypadek w tej wsi. Jakiś czas temu małe dziecko wypadło przez okno. Cudem przeżyło.
[wiecej]

Rozpoczynają regulowanie Jawnika
W grudniu rozpoczną się prace ziemne na jeziorku Odrzykowskim w Krotoszynie. W tej chwili wykonawca prowadzi pomiary geodezyjne, a wkrótce zacznie budować ściankę zabezpieczającą na wysypisku śmieci.
[wiecej]

Gaz rozweselający na porodówce
Od miesiąca kobiety rodzące na oddziale położniczym krotoszyńskiego szpitala mogą być znieczulane tzw. gazem rozweselającym. Do tej pory skorzystało z tej metody kilkanaście pacjentek. Znieczulenie gazem jest całkowicie bezpieczne dla matki i dziecka. I jest bezpłatne.
[wiecej]

Pomóc dzieciom niepełnosprawnym
Krotoszynianka, Elżbieta Mieloch, z zawodu nauczycielka, pracuje w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi. Z niepełnosprawnością spotkała się już dużo wcześniej. Jest matką 23-letniej córki, która w wieku 6-miesięcy straciła słuch.
[wiecej]

Postawili kosz na aucie, rozbili znicze
W zeszłym tygodniu pisaliśmy, że nieznani wandale uszkodzili 10 samochodów na ul. Więźniów Politycznych. Okazuje się, że feralnej nocy (z soboty na niedzielę 20 listopada) na innej ulicy chuligani położyli na dachu auta... kosz na śmieci.
[wiecej]

Na czym oszczędza gmina Krotoszyn? Radni chcą szczegółów!
Krotoszyński magistrat wprowadza w życie program oszczędnościowy. W tym roku urząd zmniejszył wydatki bieżące o ponad 2 miliony zł, co stanowi niecałe 80 procent zakładanych oszczędności. Najwięcej zabrano oświacie i kulturze.
[wiecej]

Umarła rada młodych
Rada młodzieżowa nie sprawdziła się – stwierdził podczas posiedzenia komisji społecznej Rady Miejskiej radny Krzysztof Manista. Po roku istnienia zawieszono jej działalność. Głównym powodem była mała aktywność młodych ludzi.
[wiecej]