Dziś: | Wydanie z 6 grudnia 2011 Aktualny nr: 867

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Czołowe zderzenie
Sześć osób rannych, w tym jedna ciężko, to efekt czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych – audi A3 i volvo. Wypadek wydarzył się w niedzielę ok. godz. 18.00 na trasie z Baszkowa do Zdun.
[wiecej]

Radni są przeciwni obniżkom diet
Radny powiatowy Henryk Jankowski zaproponował obniżenie radnym diet o 30 procent. Jego wniosek został odrzucony. Niektórzy radni zarzucają Jankowskiemu populizm.
[wiecej]

Żywność wprost ze śmietników
Co czwarty Polak przyznaje się do wyrzucania żywności – wynika z badań Federacji Polskich Banków Żywności. Wyrzucamy, ponieważ kupujemy za dużo i nie patrzymy na daty przydatności do spożycia. Krotoszynianie także to robią. Są jednak osoby, które wyciągają żywność ze śmietników...
[wiecej]

Miasto zostanie bez domu kultury?
28 listopada, podczas sesji w Sulmierzycach, sporo czasu poświęcono kondycji domu kultury, który – jak się okazało – boryka się z wieloma problemami. Radni nie dodali pieniędzy na bieżące funkcjonowanie instytucji, a niedawna kontrola techniczna obiektu wyklucza po części jego dalsze funkcjonowanie.
[wiecej]


[wiecej]

Zduny - Nie pozwolili jej zwolnić
Firma Dalkia z Krotoszyna zwróciła się do Rady Miejskiej w Zdunach o wyrażenie zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radną Mirosławą Sajur. Radni sprzeciwili się jednogłośnie.
[wiecej]

Galeria przy Słodowej na Wielkanoc
Budowa centrum handlowego na skrzyżowaniu ulic Floriańskiej i Słodowej w Krotoszynie zmierza ku końcowi. Inwestor – firma Konstrukcje Stalowe Hyżyk ze Śremu, ma zamiar otworzyć galerię przed Świętami Wielkanocnymi w 2012 roku.
[wiecej]

Na Staszica slalomem
Lewa strona ulicy Staszica (patrząc od skrzyżowania z ul. Zdunowską) jest regularnie zastawiona przez kolumnę aut. Powoduje to irytację mieszkańców. Niedługo mają tam jednak stanąć znaki zakazu postoju.
[wiecej]