Dziś: | Wydanie z 13 grudnia 2011 Aktualny nr: 868

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Chcieli zabić noworodka?
To było w sobotni wieczór. W jednym z mieszkań przy ul. 56 Pułku Piechoty w Krotoszynie, w tzw. białych koszarach, mogło dojść do zabójstwa nowo narodzonego dziecka. Po porodzie ktoś wezwał pogotowie ratunkowe. Medycy natychmiast powiadomili policję i prokuraturę. Prawdopodobnie noworodek był zapakowany w torbę foliową. Jeśli tak było, oznacza to skazanie go na śmierć. Najemcą mieszkania jest recydywista o ksywie Szambo. Nie stroni ze swoją partnerką od alkoholu i ma opinię menela.
[wiecej]

Tragiczna śmierć komendanta
W miniony poniedziałek zmarł Eugeniusz Działoszek, komendant koźmińskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Mężczyzna odebrał sobie życie.
[wiecej]

Budżet powiatu tylko na administrację
W przyszłym roku powiat krotoszyński wyda aż o 17 milionów złotych mniej na inwestycje niż w obecnym. Budżet na 2012 r. został skonstruowany tak, że wydatki bieżące będą stanowiły 98,7 proc. wszystkich. Rada Powiatu będzie właściwie jedynie administrowała szkołami, urzędami i instytucjami podległymi.
[wiecej]

Społeczna akceptacja dla trucia
Spalanie śmieci jest zakazane. Mieszkańcy muszą oddawać odpady na składowisko lub segregować i wrzucać je do specjalnych pojemników. Tymczasem w wielu domach jednorodzinnych śmieci palone są w piecach. Gdzie zgłaszać takie przypadki? Jakie są kary?
[wiecej]

Odwołano szefową ośrodka kultury
Burmistrz Sulmierzyc odwołał ze stanowiska kierującą tamtejszym domem kultury Agnieszkę Kołodziejczyk-Ozgę, która będzie pełniła swoją funkcję tylko do 31 grudnia br.
[wiecej]

30. rocznica stanu wojennego - O jednym z nich – Mirosławie Rybczyńskim
Przed dwoma laty – w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego – opublikowaliśmy tekst Dzięki nim mamy wolną Polskę. Przywołaliśmy w nim postaci czterech krotoszynian, których w tamtym czasie internowano. Niestety, w artykule doszło do przykrej pomyłki, którą dziś naprawiamy.
[wiecej]

Ulice nieprzejezdne - – radni szukają rozwiązania
Strefa płatnego parkowania obowiązuje tylko na rynku, a ulice sąsiadujące z centrum miasta są wciąż zastawiane autami. Radni miejscy próbują znaleźć rozwiązanie problemu. Jednym z wariantów jest poszerzenie strefy.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Jakkolwiek bardzo dobrze pamiętam stan wojenny...
[wiecej]